У неділю, 20 травня, Російська Федерація ультимативно закрила дві тисячі квадратних кілометрів Азовського моря для українських суден, пояснюючи це нібито проведенням бойових стрільб.

У деяких районах відстань до українського узбережжя — не більше десяти миль.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, Росія, закрила доступ, Азовського моряРосія закрила частину Азовського моря для українських кораблів. Відповідне рішення Кремль прийняв вчора, 20 травня. Мова йде про 2 тисячі квадратних кілометрів морської ділянки, якою українські моряки не зможуть скористатись.

За даними російських ЗМІ, цей крок обумовлений проведенням бойових стрільб у регіоні. Тим не менше, такими діями російська сторона порушує Конвенцію з морського права, адже у деяких районах відстань до українського узбережжя становить не більше 10 миль.

Як повідомлялось раніше, у прикордонному управлінні ФСБ Росії по Республіці Крим попереджали, що з 7 травня російські прикордонники відпрацьовуватимуть в Азовському морі навчання. Мета навчань — боротьба з піратством й захопленням риболовецьких суден.

Як відомо, нещодавно розгорівся скандал у зв’язку з тим, що українські прикордонники затримали російське судно «Норд», яке незаконно увійшло в українські води. Так звані керівники анексованого півострова Крим, в тому числі Сергій Аксьонов, заявили, що Україна викрала судно і утримує рибаків. Після цього кримські окупанти вирішили перевіряти всі кораблі, які прямують до України.

У зв’язку з таким розкладом подій екс-заступник міністра оборони республіки Крим, адмірал запасу Ігор Кабаненко запропонував владі України організувати конвойний супровід суден військовими кораблями. За його словами, якщо російські прикордонники захочуть знову зупинити корабель, цей акт буде розцінюватись як акт агресії. В результаті українська сторона зможе дати законну відповідь на напад.

Кабаненко  також попереджав, що Кремль може заблокувати Керченську протоку.

Зазначимо, що такі дії РФ є брутальним порушенням Конвенції з морського права.

ИСТОЧНИК ПРЕСА УКРАЇНИ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube