Рішення закрити три дипломатичних представництва Росії, в тому числі генконсульство країни в Сан-Франциско, президент США Дональд Трамп ухвалив особисто. Про це йдеться у заяві Білого дому, передає Reuters.

Рішення закрити, диппредставництва Росії, США, новини, Begemot, begemot.media, Begemotmedia

Держдеп США заявив про рішення закрити російське генконсульство в Сан-Франциско і представництва у Вашингтоні і Нью-Йорку напередодні, 31 серпня. У відомстві пояснили, що США таким чином повністю виконали рішення уряду Російської Федерації скоротити чисельність американської дипломатичної місії в Росії.

Генеральне консульство Росії в Сан-Франциско оголосило про припинення прийому відвідувачів з п’ятниці, 1 вересня. Там це рішення назвали «недружнім кроком» з боку американської влади і заявили, що це «боляче вдарить» по російським громадянам, які проживають в цьому консульському окрузі.

Генконсульство РФ у Сан-Франциско відреагувало на вимогу Білого дому щодо закриття і вирішило припинити прийом відвідувачів  з 1 вересня. Про це йдеться в заяві на сайті консульства.

«З 1-го вересня Генеральне консульство Росії в Сан-Франциско припиняє прийом відвідувачів з усіх консульських питань», — йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що видача готових паспортів буде здійснюватися до 13 години 1-го вересня.

При цьому у консульстві зауважили, що  відповідне рішення влади США є «черговим недружнім кроком».

«Вважаємо, що рішення про закриття Генерального консульства Росії у Сан-Франциско є черговим недружнім кроком з боку американської влади, який, насамперед, боляче вдарить по російським громадянам, які проживають у консульському окрузі, а також за американським громадянам, так як значна частина росіян має американське громадянство», — йдеться у заяві.

Як повідомлялось, адміністрація президента США Дональда Трампа розпорядилася закрити генеральне консульство РФ у Сан-Франциско до 2 вересня. Зазначається, що ці заходи прийняті у відповідь на висилку американських дипломатів з Росії.

Нагадаємо, що Росія звернулася до США з пропозицією до 1 вересня скоротити свій дипломатичний персонал до 455 осіб. Згодом президент Росії Владімір Путін заявив, що РФ повинні залишити 755 працівників американських дипломатичних представництв.

ИСТОЧНИК Тиждень

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube