День весняного рівнодення 2018 – важлива віха зміни сезонів, а також астрономічний початок весни. Навесні день збільшується, а ніч скорочується. Цього року весняне рівнодення припадає на 20 березня. 

рівнодення, астрономічна весна, Україна, новини, бегемот

Весняне рівнодення – унікальне природне явище, з якого починається весна, а після нього люди можуть спостерігати сильні зміни в природі.

В день весняного рівнодення Земля обертається навколо своєї уявної осі, що проходить через полюси, одночасно рухається навколо Сонця, знаходиться в такому положенні по відношенню до нього, що сонячні промені падають прямовисно на екватор. Сонце переходить з Південної півкулі в Північну. У всіх країнах у цей період дні практично рівні ночі.

Кожен рік наступ цього природного явища трохи зміщується: проміжок між весняним і осіннім рівноденням становить близько 365,24 сонячних діб. Зі зміною сотих після коми пов’язана дата дня рівнодення.

Незважаючи на те, що за календарем весна починається на початку березня, астрономічний початок відбувається лише після настання рівнодення. У 2018 році цей день відбудеться 20 числа, точний час – 18:15 за київським часом.

Наші предки вважали рівнодення сакральними і приділяли їм особливу увагу, адже після настання цих явищ двічі в рік все в природі починало разюче змінюватися.

У язичників рівнодення також відігравало особливу роль. Вірили, що саме в рівнодення весна приходить на Землю і відроджує природу.

Читайте: Ліна Костенко – біографія незламної письменниці, яка стала живим класиком в літературі

ИСТОЧНИК Українські новини

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube