Група родичів жертв катастрофи рейсу MH 17 виграла справу у американському суді, яка дає їм право на компенсацію у сотні мільйонів доларів США. Та шанси на отриманння зазначеної компенсації примарні, так як родичі позивалися до одного з лідерів бойовиків Ігоря Гіркіна.

Про це повідомляє Українська правда, з посиланням на відповідні документи із суду, які отримала нідерландська телепрограма ZEMBLA.

жертв катастрофи, рейсу MH 17, суд, США, Гіркін, Росія, Україна, новини

Суд в США ухвалив, що Ігор Гіркін винен в авіакатастрофі Боїнга MH17 і повинен виплатити родичам жертв $400 млн — по $20 млн кожному.

В інформації видання йдеться про те, що позов був поданий проти лідера проросійських сепаратистів Ігоря Гіркіна членами сімей 25-и жертв катастрофи MH17, 10 з яких є громадянами Нідерландів.

Американський суддя виніс вердикт 21 грудня. Суд постановив, що сумарна компенсація родичам жертв трагедії має скласти 400 мільйонів доларів – по 20 мільйонів доларів кожному.

Крім того, в повідомленні ідеться, що шанс справді отримати компенсації «дорівнює нулю», адже Гіркін в суд не з’явився, за домашньою адресою в Москві його не знайшли.

Адвокати родичів жертв авіакатастрофи мають намір заарештувати майно Гіркіна. Втім, його може бути недостатньо, щоб виплатити сотні мільйонів доларів.

«Ця справа не про гроші, а про справедливість для сімей, ми хочемо уваги на світовій арені для справи, і для тих, хто несе відповідальність за цю страшну трагедію», — зазначив адвокат родичів Флойд Вінсер.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН-17 Амстердам – Куала-Лумпур, упав у захопленій Донецькій області – усі 298 осіб загинули.

Експерти встановили, що пасажирський літак збили з установки «Бук», привезеної бойовикам із Росії. РФ свою причетність заперечує.

За висновком Bellingcat, «Бук» перевозив відставний російський генерал-майор Сергій Дубинський («Хмурий»).

Раніше підозрюваним у причетності до катастрофи малайзійського літака MH17 на Донбасі в 2014 році запропонували добровільно дати свідчення суду Нідерландів.

Гіркін заявляв, що сепаратисти не збивали MH17 через брак засобів.

ИСТОЧНИК Аргумент

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube