Бізнес російського “Газпрому” в Україні досі вільно себе відчуває і навіть продовжує розвиватись, а держава та правоохоронні органи не зробили нічого, щоб це припинити.

Begemot, begemot.media, Begemotmedia, новини, Україна, Бізнес російського “Газпрому”, Карпати

Зокрема на Івано-Франківщині газ, який є багатством українського народу, досі продовжує видобувати про суті філія “Газпрому” в Україні – компанія ПРАТ “Газінвест”, зареєстрована в 2005 році  в м. Тисмениця. В 2007 році ця компанія з неоднозначною репутацією та сумнівними зв’язками отримала три спеціальних дозволи на геологічне вивчення (в тому числі дослідно-промислову розробку) на наступних ділянках – Чеканська площа, Ключівська площа та Микитинецька площа.

В 2011 році ці спеціальні дозволи були переоформленні у зв’язку із зміною найменування юридичної особи (змінено на ПрАТ “Газінвест”), а в 2012 році, за правління режиму Януковича, їх продовжено до 19 липня 2017 року. Наразі строк дії даних спеціальних дозволів закінчуються, однак російський “Газінвест” робить все можливе, щоб їх продовжити, інакше втрачається прибуток із видобутку українського газу.

Керівництво ПрАТ “Газінвест” складається із доволі одіозних людей. Головою наглядової Ради компанії був функціонер “Газпрому” Богдан Будзуляк, уродженець Івано-Франківська, випускник Івано-Франківського інституту нафти й газу. З 1989 року довгий час працював в структурі Російського Газового концерну “Газпром”. З 2001 по 2008 рік обіймав посаду начальника Департаменту з транспортування, підземного зберігання і використання газу, а також був членом Правління компанії “Газпром”.

Begemot, begemot.media, Begemotmedia, новини, Україна, Бізнес російського “Газпрому”, Карпати

Саме в той час коли Росія вела проти України «газові війни» 2005-2006 та 2008-2009 рр.. Всі інші члени Наглядової Ради ПрАТ “Газінвест” є компаньйонами Будзуляка в інших компаніях в Україні. Також з ним пов’язані компанії “Турбогазінвест Лімітед” та “Бесклаво Трейдінг Лімітед”, що сукупно володіють 75 % акцій. Обидві компанії фактично є прокладками перед реальними власниками з РФ.

Також 10 відсотків акцій ПрАТ “Газінвест” належить росіянці Карасевич Олені Олександрівні, дочці Олександра Карасевича, що також є уродженцем України, а саме міста Турка Львівської області.

Begemot, begemot.media, Begemotmedia, новини, Україна, Бізнес російського “Газпрому”, Карпати

З 1999 по 2013 рік Олександр Карасевич був генеральним директором компанії “Газпром Промгаз”, що була інтелектуальним та науковим центром “Газпрому”, а також забезпечувала «роботою» дітей важливих співробітників “Газпрому”. Також Карасевич пов’язаний з другом Путіна Аркадієм Ротенбергом, компанія якого “Стройгазмонтаж” будує міст в анексований Крим через Керченську протоку.

Керівником ПрАТ “Газінвест” є Черкасюк Володимир Сергійович, уродженець міста Івано-Франківськ та член Франківського Реєстрового Козацтва. Як відомо, за так званим “реєстровим” козацтвом часто-густо криються проросійські організації. Також Черкасюк є зятем Будзуляка, оскільки одружений на донці Будзуляка Анні Богданівні, громадянці Російської Федерації та ще одній випускниці Івано-Франківського університету нафти і газу. Судячи з інших компаній, засновником чи керівником яких є Черкасюк, він є чисто номінальним керівником компаній, що пов’язані з Будзуляком.

Підбиваючи підсумок, стає зрозуміло, що видобуток газу на теренах Західної України перебуває під контролем осіб, пов’язаних з Російською Федерацією, а саме з компанією “Газпром”. Наразі ці люди хочуть продовжити спецдозволи для своїх компаній, щоб і надалі безтурботно видобувати українські надра в той час, коли досі триває агресія РФ проти України.

Російський бізнес зайняв в Україні дуже сильні позиції, які залишилися непорушними навіть після Революції Гідності та трьох років агресії РФ проти України. Зараз Івано-Франківська обласна рада має шанс це зупинити, так як вона має надати або не надати згоду на погодження отримання спецдозволів на користування надрами компанії ПрАТ “Газінвест”. Після того, як РФ анексувала 1/5 української території та внаслідок збройної агресії загинули більше 10 тисяч українців, питання комфортного видобутку Москвою українських надр має бути вирішене.

Громадська організація «Антикорупційний блокпост» звертається до депутатів не робити цього, враховуючи російських бенефіціарів “Газінвесту”, та те, що деякі з них та наближені до них особи внесені до санкційного списку США.

ИСТОЧНИК ВАЖЛИВО

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube