Російський дипломат застеріг Ізраїль щодо запропонованого законопроекту про офіційне визнання Голодомору в Україні геноцидом.

Украина, Україна, Ukraine, news, новини, новости, Бегемот, Begemot, begemot.media, визнання Голодомору, Ізраїль, Росія

«Це не найкращий час, щоб обговорювати цю пропозицію», – сказав в коментарі місцевому радіо заступник російського посла в Тель-Авіві Леонід Фролов, повідомляє агенція Reuters.

«Це буде погано. Це буде неправильний крок», – додав він.

Напередодні на розгляд парламенту Ізраїлю (Кнесету) подали законопроект про визнання українського Голодомору геноцидом. Документ подав парламентар центристської партії, що входить до правлячої коаліції, очолюваної прем’єром Беньяміном Нетаньягу.

Законопроектом також пропонується оголосити 6 грудня «Днем пам’яті українського геноциду» в Ізраїлі.

У поясненнях до закону зазначається, що Голодомор був спланований «радянською владою, щоб нанести удар по українській нації і української національній ідентичності».

Згідно з повідомленням, ідея законопроекту виникла після візиту в Україну в рамках делегації депутатів Кнесету від комісії з внутрішніх справ у грудні 2017 року.

«Депутат Хасон відвідав музей Голодомору і залишився під глибоким враженням, і це спонукало його ініціювати цей закон», – наголошується в повідомленні.

У листопаді 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Геноцид десятиріччями заперечували в Радянському Союзі. Росія є правонаступницею СРСР.

24 країни світу визнали Голодомор в Україні геноцидом.

Україна з посиланням на дані науково-демографічної експертизи стверджує, що загальна кількість людських втрат від Голодомору 1932–33 років становить 3 мільйони 941 тисячу осіб, а втрати українців у частині ненароджених становлять 6 мільйонів 122 тисячі.

ИСТОЧНИК РАДІО СВОБОДА

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube