Менше від двох місяців залишається до президентських виборів у Росії. І хоча кількість зареєстрованих кандидатів наближається до 50, ніхто не сумнівається, що це буде голосування за чергові повноваження нинішнього президента Росії Володимира Путіна.

Отже, головна інтрига не в тому, хто переможе, а в тому, що буде далі. Чи спробує оновлений режим заради свого виживання «закрутити гайки», чи захоче показати себе миролюбнішим? Дискусія на цю тему відбувалася в Празі в стінах інформаційного центру парламенту Чехії.

Украина, Україна, Ukraine, news, новини, новости, Бегемот, бигимот, бигемот, бегимот, Begemot, begemot.media,

Російські соціологи фіксують запит на зміни в російському суспільстві, адже життєві стандарти падають, і тієї стабільності, що була колись, уже немає. Забезпечити покращення без змін новий режим уже не зможе, вважають усі експерти, які брали участь у дискусії в Празі. Питання лише в тому, якими будуть ці зміни.

Російський професор і політичний експерт Юрій Федоров вважає, що все йде до режиму «жорсткої руки», фактично спроб встановлення фашистського режиму, на що також є попит серед населення Росії, але не серед еліт:

«Будь-яка «фашистизація» режиму означатиме кадрові чистки, значну заміну бюрократичного апарату і дуже сумна доля тих, кого з цього апарату приберуть», – говорить Юрій Федоров, політичний експерт і автор нової книги «Росія між фашизмом та розпадом».

Спроба запровадити тоталітарне правління може викликати повстання еліт, вважає російський дослідник. Це можна помітити вже тепер, після оприлюднення у США «Кремлівського списку» людей, наближених до президента Путіна, які є опорою його режиму.

Для України посилення режиму після виборів у Росії є не менш небезпечним, ніж, можливий розпад цієї держави, вважають українські експерти з питань безпеки.

«Звичайно, те, що Путін призвів до того, що Росія піде в бік тоталітаризму чи навіть фашизму, або, намагаючись встановити суворіший режим, піде по шляху дезінтеграції, – для України це негативний сценарій. Хтось би міг сказати, що це суперово, що вони почнуть розвалюватись, скажуть: нарешті вони від нас відстануть. Але насправді, це буде величезною проблемою, тому що ми сусідня держава, тому що міграційні потоки, криміналітет, інші проблеми відразу будуть впливати на Україну», – говорить Михайло Самусь, заступник директора Центру досліджень армії конверсії та роззброєнь, що й видав книжку російського дослідника.

ИСТОЧНИК Радіо Свобода

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube