Росія не буде відправляти свою делегацію на січневу сесію Парламентської асамблеї Ради Європи, оскільки до регламенту асамблеї не внесли поправки про захист прав національних делегацій від дискримінації, сказав віце-спікер Держдуми Петро Толстой агентству ТАСС.

свою делегацію, сесія ПАРЄ, Росія, новини, Держдума

«Росія не буде представляти свою делегацію в Парламентській асамблеї Ради Європи в січні в зв’язку з тим, що суттєва умова нашої там роботи, а саме гарантії недискримінації прав національних делегацій, не була внесена до регламенту цієї організації», – сказав Толстой.

Він додав, що Росія буде й надалі проводити консультації з ПАРЄ щодо цього питання.

Зимова сесія асамблеї відбуватиметься 22-26 січня у французькому Страсбурзі.

Росія після накладених на її делегацію обмежень в ПАРЄ після анексії Криму (делегацію позбавили права голосу, а її членів права брати участь в роботі головних органів Асамблеї) сама відмовилася від участі в роботі Асамблеї, а влітку 2017 року також припинила платити членські внески до Ради Європи. Москва домагається від ПАРЄ зміни регламенту, щоб виключити такі санкції в подальшому.

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Читайте: В России назвали размещение зенитно-ракетного комплекса в Крыму предупреждением Украине

ИСТОЧНИК РАДІО СВОБОДА

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube