Росія несе відповідальність за використання хімічної зброї в Сирії. Про це йдеться в заяві офіційного представника Держдепартаменту США, опублікованій на сайті Держдепу 17 травня.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, Госдеп, Гізер Ноєрт, хімічної зброї в Сирії, Росія

У 2013 році Росія гарантувала, що в Сирії не буде використано хімічної зброї, зазначила представниця Держдепартаменту США Гізер Ноєрт.

Ноєрт нагадала, що 15 травня Організація із заборони хімічної зброї підтвердила використання хлору в сирійському Серакібі в лютому 2018 року. В організації не сказали, яка зі сторін застосувала хімічну зброю, оскільки мандат ОЗХО на це не поширюється.

«Росія, яка у 2013 році гарантувала знищення запасів хімічної зброї Сирії, у кінцевому підсумку несе відповідальність за її подальше використання», – заявила Ноєрт.

Вона також зазначила, що РФ неодноразово ветувала рішення Ради Безпеки ООН про створення механізму притягнення до відповідальності винних у хіматаках.

«Ми не припинимо наших зусиль із пошуку правосуддя для жертв цих огидних нападів із застосуванням хімічної зброї», – заявила Ноєрт.

У застосуванні хімічної зброї під час сирійського конфлікту найчастіше звинувачують війська Асада.

Останній великий інцидент із використанням заборонених речовин стався 7 квітня 2018 року в Думі. Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляла, що жертвами хіматаки стало 43 людини. За даними волонтерської організації «Білі шоломи», у Думі загинуло 100 осіб. Західні країни звинуватили в хіматаці сирійський уряд.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров стверджував, що російські фахівці не виявили в Думі доказів застосування хімічної зброї. 19 квітня спікер Держдепартаменту США Гізер Ноєрт заявила, що у США є докази спроб Сирії та РФ знищити сліди хімічної атаки в Думі.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube