Росія перекинула на свою військову базу Хмеймім у Сирії новітні літаки-винищувачі Су-57 (ПАК ФА, раніше називалися Т-50).

Про це 22 лютого у Twitter повідомив сирійський оглядач Ваель аль-Хусейні, опублікувавши фото і відео прибуття Су-57 на авіабазу.

літаки-винищувачі Су-57, Росія, Сирія, Україна, Новини

Окрім того, опубліковані фото 4 винищувачів Су-37, літаків дальнього радіолокаційного виявлення (АВАКС) А-50У і пасажирського Ту-154 (ймовірно, перевозить льотний і технічний склад), які заходять на посадку у Хмеймім.

Наразі побудовано 10 дослідних екземплярів Су-57. За словами заступника міністра оборони Росії Юрій Борисов, у 2018 році очікується укладання контракту на поставку установочної партії з 12 Су-57, яка пройде військові випробування у центрах військово-космічних сил.

 

За інформацією видання «Ведомости«, перекидання до Сирії цих військових літаків і «літаючого радара» А-50У може бути пов’язане з початком операції урядових сил президента Сирії Башара Асада в передмісті Дамаска Східна Гута.

В Міноборони Росії наразі офіційно не коментували повідомлення про перекидання до Сирії Су-57.

Прес-секретар Кремля Дмітрій Пєсков переадресував Міністерству оборони Росії питання про нові російські винищувачі Су-57 в Сирії, відповідаючи на питання щодо відправки Су-57 на авіабазу Хмеймім.

«Це — в Міністерство оборони. Президент є головнокомандувачем, але все-таки це питання, більше відноситься до компетенції Міністерства оборони», — цитують слова Пєскова журналісти.

 

Перекидання нових літаків до Сирії може означати бажання Росії продемонструвати рішучі наміри в зв’язку з операцією урядових сил в передмісті Дамаска (Східна Гута).

Що таке Су-57? Перспективний російський багатофункціональний винищувач п’ятого покоління. До серпня 2017 року літак був відомий під заводським індексом Т-50. Літак розроблений для заміни в російських ВПС важкого винищувача Су-27. Винищувач оснащений 30-міліметровою авіагарматою 9-А1-4071К.

ИСТОЧНИК 24tv

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube