Посол Росії Олег Щербак видав попередження Македонії стосовно висилки російського дипломата з країн. Він пригрозив, що у разі вступу країни до НАТО, вона стане для Росії «законною ціллю».

новости, новини, Україна, Украина,Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, begemot media, посол Олег Щербак, Македонії, НАТО

«Ось знову. Посол Росії в Македонії погрожує, що Македонія стане «законною ціллю» для російських військових, якщо вона приєднається до НАТО». Так відреагував колишній співробітник Пентагону і радник віце-президента Джозефа Байдена з питань національної безпеки Майкл Карпентер на заяви посла Росії в Македонії.

 

В четвер, коментуючи трагедію в сибірському місті Кемерово, де, за оцінками, 64 особи загинуло під час пожежі, посол Росії Олег Щербак видав попередження Македонії стосовно висилки російського дипломата з країни, повідомляєагентство EropeanWesterBalkans. Він також застеріг Македонію від вступу до НАТО. «Якщо буде конфлікт між Росією та НАТО, ви станете законною ціллю», — сказав Щербак.

У відповідь на цю заяву, прем’єр-міністр Македонії Зорян Заєв наголосив, що країна прагне приєднатись до НАТО задля досягнення миру у світі і поваги прав людини.

«Ми діяли у відповідності до законів та Віденської конвенції. Македонія має стратегічні цілі, такі як членство в НАТО та ЄС. Ми не хочемо, щоб членство в Альянсі на когось нападало, а прагнимо миру в світі та поваги прав людини», — наголосив Заєв, підкресливши бажання Македонії розбудовувати відносини з Росією.

Про те, що Росія намагається зашкодити вступу країн до НАТО, заявляв і сенатор-демократ Крис Мерфі після свого візиту до Македонії в березні, відповідаючи на запитання «Голосу Америки».

«Історично, росіяни не мали значної присутності в Македонії, як це було в Сербії чи Чорногорії, але вони роблять це зараз», — наголосив Мерфі.

Однак, тепер, вважає сенатор, «росіяни дуже чітко зазначили, що вони намагатимуться зашкодити Македонії, якщо та просуватиметься до вступу у НАТО».

Македонцям, на думку Мерфі, не варто дослухатись до росіян, адже «вони більше гавкають, ніж кусають». Сенатор, однак, зазначив, що росіяни почали організовувати власну політичну партію в цій країні і інвестують більше грошей, ніж будь-коли.

Мерфі наголосив на важливості боротьби проти російської пропаганди. «Ми тісно співпрацюємо з Македонією, з урядом, щоб македонці розуміли, що таке російська пропаганда, а що є справжніми новинами та якою є справжня точка зору македонців і журналістів».

ИСТОЧНИК ГОЛОС АМЕРИКИ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube