Постійний представник Росії в ООН Василь Небензя заявив, що його країна вимагає, щоб представники Організації із заборони хімічної зброї прибули безпосередньо на місце ймовірного застосування хлорину в Сирії.

Про це Небензя сказав під час засідання Ради безпеки ООН, повідомляє ТСН.

новости, новини, Україна, Украина,Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, begemot media, Василь Небензя, ООН, Сирія, хімічна атака, Росія

Нагадаємо, 7 квітня у сирійському місті Дума внаслідок хімічної атаки загинуло 70 людей. Президент США Дональд Трамп заявив, що за цим стоїть президент Сирії Башар Асад, а Росія та Іран є відповідальними за його підтримку.

«Ми вимагаємо, щоб Організація із заборони хімічної зброї виїхала на всі ці місця, де були виявлені тонни отруйних речовин, і провела розслідування. Доступ туди є», – сказав постпред Росії в ООН.

Небензя також повторив слова глави МЗС Росії Лаврова про те, що російські експерти були у сирійському місті Дума, де сили режиму Асада, ймовірно, застосували хімічну зброю. Проте росіяни заборонених речовин нібито не виявили.

Читайте: «Велика ціна, яку доведеться сплатити» — розповіли про жахливі наслідки хімічної атаки в Сирії

Після звільнення Думи туди вирушили російські фахівці для збору ґрунту на предмет нервово-паралітичних газів, опитали жителів і медиків, ніхто не бачив жертв хіматаки. жодної хіматаки не було, – додав Небензя.

Натомість постпред Росії в ООН висловив переконання, що сирійські повстанці виготовляють речовини для хімічної зброї.

«Ніхто досі не адресував той факт, що на звільнених від бойовиків територіях Сирії було знайдено хімічну зброю, виявлений промисловий комплекс для виготовлення отруйних речовин», – сказав Небензя.

За інформацією РБК, постпред Росії в ООН також вказав на неприпустимість антиросійської риторики зі сторони США, Великобританії та Франції щодо ситуації на Близькому Сході, назвавши таку поведінку «хамством».

Керівництво США, Великої Британії і Франції без жодних підстав і не замислюючись про наслідки, веде конфронтаційну лінію щодо Росії і підштовхує до цього інших, – сказав Небензя.

За його словами, в хід нібито йде «широкий арсенал методів», таких як «наклеп, образи, войовнича риторика, шантаж, санкції та погрози застосувати силу проти суверенної держави».

«Безпардонно погрожують Росії. Тон, яким це робиться, перейшов межу допустимого. Навіть у часи «холодної війни» такого хамства щодо моєї країни ваші попередники собі не дозволяли», – звернувся постпред РФ в ООН до учасників засідання.

Небензя також висловив упевненість у тому, що події в сирійському місті Дума довкола хімічної атаки є в тому числі спробою відволікти увагу від «справи Скрипаля».

Під час засідання Ради Безпеки ООН з питання Сирії постпред РФ Василь Небензя попросив представника від США Ніккі Хейлі не називати Росію «режимом».

«Я б хотів звернутися до своєї поважної колеги, постпредові США Ніккі Хейлі з проханням утриматися надалі від іменування будь-яких законних урядів режимами. І саме я говорю зараз про Росію. Я вже один раз висловлював це прохання, але посла Хейлі не було тут. Зараз я говорю це особисто », — заявив він.

У той же час дипломат пригрозив, що просто перерве наступного разу засідання, якщо подібні заяви продовжаться.

Читайте: Почему-то россияне не несут игрушки к посольству Сирии, а продолжают печь «куличики»

ИСТОЧНИК 24tv

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube