Україна не зможе повернути райони Донецької та Луганської областей, окуповані Росією, сказав спецпредставник Держдепартаменту США щодо України Курт Волкер у коментарі «BBC Україна».

Украина, Україна, Ukraine, news, новини, новости, Бегемот, Begemot, begemot.media, окуповані Росією, Донбасс, Росія, Курт Волкер

Постачання Україні летальної зброї сприяє встановленню миру на Донбасі, вважає спецпредставник Держдепартаменту США щодо України Курт Волкер.

«Звичайно, українці не зможуть повернути територію, уже захоплену Росією. Росія занадто сильна. Але ціна подальшого наступу для Росії вже зросла й зростатиме ще більше. І ті, хто сидить у Москві, повинні запитати себе: «А що ми від цього отримуємо? Ми зазнаємо втрат, російські солдати гинуть в Україні. І все це для чого?» – зазначив він.

На думку Волкера, постачання Україні летальної зброї сприяє встановленню миру на Донбасі.

«Якщо Україна не зможе утримувати свої позиції, це стане запрошенням для нових наступів. А постачання такої зброї дасть Росії чітко зрозуміти: вам не отримати більшого, не заплативши за це високу ціну», – сказав він.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками.

1 березня 2018 року Державний департамент США ухвалив рішення про продаж Україні протитанкових ракетних комплексів Javelin.

30 квітня в американському відомстві заявили, що їх уже доправили в Україну. Це підтвердив президент Петро Порошенко.

За словами міністра оборони Степана Полторака, 2 травня Збройні сили України мали розпочати теоретичну та практичну підготовку з використання Javelin.

2 травня командувач операції Об’єднаних сил Сергій Наєв заявив, що в його розпорядженні поки немає протитанкових ракетних комплексів Javelin.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube