Міністерство закордонних справ РФ обурилося з приводу прийняття латвійським урядом поправки до закону про освіту. Згідно документу, у школах нацменшин Латвії відбуватиметься поступовий перехід на навчання державною мовою.

На думку росіян, такий крок є дискримінацією та примусовою асиміляцією російськомовних осіб. Крім того, «ускладнює двосторонні відносини» країн, йдеться у коментарі департаменту інформації і друку МЗС РФ.

державною мовою, школа, Латвія, МЗС РФ, Росія, Україна, Сейм, новини

Під час одного з недавніх протестів у Ризі проти збільшення частки навчання державною мовою. Організаторами протестів виступав «Російський союз Латвії»

Посадовці РФ стверджують, що у Латвії ігноруються масові протести і звернення російськокмовних мешканців до президента. Також поза увагою лишають звернення у світові правозахисні організації.

«Такі одіозні кроки, що здійснюються під лицемірними гаслами, нібито робиться це мало не «на благо», і навіть більше того, «на прохання самих учнів та їх батьків», на практиці не мають нічого спільного з інтересами нацменшин, що проживають в країні, а навпаки — є продовженням проведеної протягом останніх 25 років в Латвії дискримінаційної політики, спрямованої на примусову асиміляцію російськомовного населення», — зазначили росіяни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сейм Латвії затвердив латиську мову як єдину мову навчання середньої освіти

МЗС Росії наполягає, що третина населення Латвії страждає через політику «інтеграції» і «зміцнення позиції державної мови».

«Офіційна Рига має усвідомлювати, що своїми недружніми кроками продовжує ускладнювати двосторонні відносини, і вся відповідальність за це повністю лягає на латвійську сторону», — додали дипломати РФ.

Сейм Латвії в третьому, остаточному читанні прийняв поправки до закону про освіту. Він скасовує навчання російською мовою в школах країни. За це рішення проголосували 58 депутатів сейму, 18 виступили проти. Реформа повинна проводитися поступово з 1 вересня 2019 року і завершитися в 2021-2022 навчальному році.

ИСТОЧНИК ГАЗЕТА

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube