У Росії активно поширюють інформацію про те, що російськомовних жителів України всіляко утискають і дискримінують за мовним принципом.

Так, там впевнені, що люди, які не розмовляють державною мовою, страждають від українізації як морально, так і економічно, але змушені терпіти, пише РІА «Новости».

новости, новини, Україна, Украина,Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, begemot media, російськомовних жителів, державна мова, ЗМІ РФ

Перш за все, росіяни побоюються ухвалення Верховною Радою закону, що передбачає використання в сфері послуг тільки української мови. На їхню думку, це порушить права шести мільйонів громадян країни.

Другий момент, який обурив жителів країни-агресора, — це нанесення економічних збитків підприємцям, які займалися реалізацією книг. Зазначається, що на книжковому ринку «Петрівка» в Києві нібито закрилися кіоски, що спеціалізувалися на російських виданнях, і підприємці або поміняли асортимент, або згорнули бізнес.

Крім того, пропагандисти заявляють навіть про фізичні переслідування та дискримінацію на роботі російськомовних жителів України.

«З необхідністю пристосовуватися стикаються і росіяни, постраждалі від вилазок українських націоналістів. З 2014 року місцеві ультраправі здійснюють рейди на супермаркети, провокуючи продавців, які не відповідають державною мовою. Словесні сутички знімають на відео і викладають в інтернеті. Російських продавців, які не відповідають на мові, після доносів виганяють з роботи або піддають переслідуванням», — йдеться в матеріалі.

Ще одна проблема, яка вкрай турбує росіян, — це заборона в Україні таких соціальних мереж, як «ВКонтакте» і «Однокласники». У Росії впевнені, що це спричинило «порушення звичних зв’язків, в тому числі з людьми, що живуть за кордоном».

Як аргумент вони наводять слова відомого проросійського пропагандиста з України Руслана Коцаби.

«Поставити поза законом саме цю соціальну мережу («Однокласники». — Ред.) — дійсно огидний вчинок. Адже через неї спілкувалися в основному люди похилого віку. Коли «Однокласників» забанили, спілкування у багатьох закінчилося. Пенсіонерам і тим, хто наближається до цього віку, важко освоювати анонімайзери, особисті зв’язки через Порошенко просто обірвалися», — цитують його слова в статті.

Раніше російський політолог Дмитро Куликов видав фейк про те, що в Україні орудують «бандерівські банди», які нібито готові вбивати всіх своїх опонентів і є головною перешкодою для нормалізації відносин з Росією.

ИСТОЧНИК Оbozrevatel

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube