Розворот літака, на якому перебував російський віце-прем’єр Дмитро Рогозін, в Москві іронічно порівнюють із розворотом, який був здійснений лайнером колишнього російського прем’єр-міністра Євгенія Примакова в небі над Атлантикою. 

Begemot, begemot.media, Begemotmedia, новини, розворот літака, Дмитро Рогозін, Молдова, Румунія, Додон, Росія

Примаков, один з ініціаторів повернення Росії до радянського реваншизму і антизахідної зовнішньої політики, наказав розвернути літак після того, як дізнався про початок операції НАТО проти режиму Слободана Мілошевича. Божевільний маневр став одним із символів краху надій на зміни в Росії. Вже незабаром президент Борис Єльцин піде з політики, а чекіст Володимир Путін переможе чекіста Примакова в конкурсі на краще забезпечення інтересів ФСБ.

Але Примаков розвертав літак над Атлантикою за власним рішенням. А Рогозіну довелося повертатися додому після того, як Румунія заборонила рейсовому літаку з небажаним пасажиром на борту заходити в її повітряний простір для прольоту до сусідньої Молдови. Через Україну Рогозін, ясна річ, не літає. Раніше йому – незважаючи на перебування у списку санкцій Європейського союзу – вдавалося відвідувати країну, «куратором» якої він вважається в Кремлі. Але цього разу в Бухаресті вирішили не робити Рогозіну такого подарунка.

І зрозуміло чому. Російський чиновник збирався з помпою відзначати в Бендерах… 25-річчя фактичної окупації Придністров’я, названої, звичайно, «миротворчою операцією». У Румунії без зайвих слів погодилися з позицією уряду і парламенту Молдови, які розцінили це «свято» як глузування над суверенітетом країни і її територіальною цілісністю.

Begemot, begemot.media, Begemotmedia, новини, розворот літака, Дмитро Рогозін, Молдова, Румунія, Додон, Росія

Протест проти приїзду віце-прем’єра Росії Дмитра Рогозіна до Молдови. Кишинів, 28 липня 2017 року

Рогозін після повернення в Москву в нахабній формі погрожує керівництву Румунії помстою, при цьому, за прикладом свого начальника Володимира Путіна, прикривається турботою про жінок і дітей, пасажирів рейсового літака, життя яких нібито опинилися в небезпеці через рішення Бухареста. При цьому думка про те, що не потрібно лізти в салони пасажирських лайнерів, коли перебуваєш під санкціями, навіть не з’являється у Рогозіна в голові. Жінки і діти повинні були послужити для соратника Путіна живим щитом, за допомогою якого він повинен був пробратися в Молдову і відзначити день окупанта. Просто цього разу не вийшло.

Begemot, begemot.media, Begemotmedia, новини, розворот літака, Дмитро Рогозін, Молдова, Румунія, Додон, Росія

Заступник голови уряду Росії Дмитро Рогозін (ліворуч) і президент Молдови Додон. Москва, 1 червня 2017 року

Сумно, що на боці окупанта виявився діючий президент Молдови. Саме Ігор Додон запросив Рогозіна до Молдови і збирався разом з ним їхати до Придністров’я і обніматися на сумнівному святі з главою окупаційної адміністрації Вадимом Красносельським. Після того, як антидержавний план Додона був зірваний спільними зусиллями Молдови і Румунії, президент пригрозив власній країні… масовими протестами і пообіцяв поїхати в Бендери вже без Рогозіна – і це при тому, що Красносельський ясно дав зрозуміти, що ні про яке відновлення територіальної цілісності Молдови мови бути не може.

Але коли два президенти – легітимний і маріонетковий – разом танцюють під балалайку Рогозіна, російському чиновнику можна навіть не прилітати. Танець відбудеться за будь-якої погоди.

Як стало відомо, Росія готує санкції проти осіб, причетних до недопуску віце-прем’єра Дмитра Рогозіна в Молдову.

Про це сам Рогозін заявив в інтерв’ю на каналі «Росія 24».

«Відповідь буде, звичайно. Ми точно встановимо, хто стояв за цими рішеннями в Кишиневі, Бухаресті, Будапешті, Брюсселі. Ми встановимо особи, які брали ці рішення. Наші санкції будуть вивірені і дуже адресні», — сказав він.

ИСТОЧНИК RadioSvoboda

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube