Лідер «Руху нових сил», екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі не має наміру просити в Польщі політичного притулку. Політик розповів, що йому надали охорону в Польщі.

Украина, Україна, новини, новости, Бегемот, Begemot, begemot.media, політичного притулку, Польща, Саакашвили

Як відомо, 12 лютого у Києві в ресторані «Сулугуні» Саакашвілі затримали прикордонники. Його видворили у Польщу – країну, звідки він нелегально прибув в Україну. Чартерний рейс доставив Саакашвілі у Варшаву.

«У мене була розмова з керівництвом Міністерства внутрішніх справ (Польщі). Вони мені дзвонили, коли я прибув в аеропорт. Перше питання, яке вони мені задали, – чи буду я просити політичний притулок в Польщі… Я відповів, що ні, не буду просити ніякого політичного порятунку», – сказав Саакашвілі в ефірі телеканалу NewsOnе.

Політик розповів, що йому надали охорону в Польщі. За його словами, влада Грузії боїться його екстрадиції.

«Як кажуть в Одесі: не смішіть мої тапочки. Ця влада в Грузії боїться мене, як чорт ладану. Якби вони хотіли екстрадувати мене, вони б зробили це ще вчора», – прокоментував Саакашвілі можливу екстрадицію до Грузії.

Раніше Саакашвілі також заявив, що має намір знайти законний спосіб повернутися в Україну.

У чому звинувачують Саакашвілі? У липні 2017 року Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. За офіційними даними – через те, що він нібито вказав неправдиву інформацію під час заповнення документів на отримання українського паспорта, за неофіційними – через конфлікт з Порошенком. В той момент Саакашвілі перебував за кордоном.

10 вересня 2017 року відбувся так званий «прорив» Саакашвілі через польсько-український кордон, коли лідер «Руху нових сил» за підтримки активістів повернувся в Україну без проходження прикордонного контролю.

Саакашвілі просив Міграційну службу про надання йому статусу біженця. Однак і ДМС, і згодом Окружний адміністративний суд Києва та Київський апеляційний адміністративний суд відмовили йому в цьому.

У грудні 2017 року в ГПУ заявили, що Саакашвілі підозрюють у змові з олігархом часів Януковича – Курченком – з метою держперевороту.

ИСТОЧНИК 24tv

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube