Позафракційний народний депутат Надія Савченко подала дисциплінарну скаргу на Генерального прокурора України Юрія Луценка до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. Крім того, вона подала скаргу на порушення присяги з боку очільника ГПУ і Президенту України Петрові Порошенку.

Відповідний допис з’явився на її сторінці у Facebook.

Бегемот, Украина, новости, Begemot, begemot.media, дисциплінарну скаргу, генпрокурор, Луценко, Савченко, ВР

Читайте також: Тимошенко заявила, що «Батьківщина» підтримає зняття недоторканності з Савченко

За її словами, будь-який прокурор (навіть, без спеціальної юридичної освіти) під час виконання покладених на нього службових обов’язків є зобов’язаним дотримуватися принципу презумпції невинності.

«Якщо прокурор дозволяє собі своїми заявами визначати винність особи замість суду, він підміняє собою законний вирок суду та ставить себе над судовою гілкою влади. Відтак, я прошу кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів притягти Генерального прокурора України ,РА Луценка до дисциплінарної відповідальності», – зауважила парламентарка.

Савченко подала скаргу на Луценка до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів

Крім того, політик додала, що подала скаргу на порушення присяги з боку очільника ГПУ і Президенту України Петрові Порошенку.

Так, Генеральний прокурор України Луценко порушив принцип презумпції невинуватості щодо мене та присягу прокурора, в якій обіцяв неухильно додержуватися Конституції та законів України, захищати права, а також свободи людини та громадянина, інтереси суспільства та держави. Відтак, у скарзі до Президента України я прошу подати до Верховної Ради письмове подання про надання згоди на звільнення Луценка з посади Генерального прокурора, за порушення присяги Прокурора; після отримання зазначеної вище згоди Верховної Ради України – звільнити Луценка з посади Генерального прокурора України, – підкреслила Савченко.

Крім того, вона оприлюднила копії вищезазначених документів.

ИСТОЧНИК 24tv

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube