Група громадян України та Росії фінансувала угруповання «ДНР» та «ЛНР» на Донбасі шляхом конвертації криптовалют, повідомила Служба безпеки України.

конвертації криптовалют, фінансування ЛДНР, воєнна прокуратура, Україна, новини

Служба безпеки України (СБУ) спільно з Генеральною прокуратурою викрили механізм фінансування терористичних організацій «ДНР/ЛНР» за допомогою конвертації криптовалют.

Про це повідомила прес-служба СБУ.

Так, слідство встановило, що група громадян з Росії та України організувала в Києві і Черкасах так звані «ферми» з видобутку криптовалют.

«Цифрові кошти конвертувалися зловмисниками в гроші, які перераховувалися на тимчасово окуповані терористами території, зокрема на фінансування незаконних збройних формувань бойовиків. Учасники групи також направляли частину грошей на «підтримку» ряду інтернет-ресурсів терористів, які здійснювали антиукраїнську пропаганду», — йдеться в повідомленні.

Оперативники спецслужби задокументували, що частина криптовалют перераховувалася безпосередньо з РФ на електронні гаманці українських спільників. Співробітники СБУ встановили, що обладнання для виробництва криптовалют контрабандою переправлялося до України з Росії.

Відзначається, що під час комплексу слідчих дій правоохоронці виявили обладнання та речові докази, що підтверджують проведення незаконних операцій для фінансування так званих «ДНР/ЛНР».

При цьому, за словами головного військового прокурора України Анатолія Матіоса в Києві на підприємстві Квазар вилучили понад 400 ферм для майнінгу.

«За результатами обшуків на одному з підприємств Києва, зокрема це публічне акціонерне товариство Квазар, було виявлено та вилучено понад 400 ферм для майнінгу криптовалют, більше 1 тис. блоків живлення, більше 1 тис. відеокарт, близько 1,5 тис. жорстких дисків , близько 500 материнських плат, ноутбуки, системні блоки, документи, в тому числі які підтверджують перерахування грошей на територію з банківськими реквізитами Російської Федерації», — цитую його Українські Новини.

Також Матіос додав, що за результатами обшуку в Черкасах була виявлена несанкціонована врізка в електромережу, при цьому використання електроенергії становило в грошовому обчисленні до 800 тис. грн на місяць.

Матіос зазначив, що отримані кошти через електронні гаманці Яндекс.Гроші і QIWI прямували для фінансування незаконних збройних формувань самопроголошених «ДНР» і «ЛНР», а саме для закупівлі військового екіпірування, спорядження, зброї і боєприпасів.

Слідство встановило особу організатора і в даний час визначає його місцезнаходження.

Зазначимо, що в Україні досі не вирішено питання правового статусу як криптовалют у цілому, так і їх майнінгу зокрема. Наприклад, Національний банк України заявив, що не може визнати криптовалюту валютою і попереджає про ризики шахрайства.

При цьому, минулого року ряд народних депутатів запропонували Верховній Раді легалізувати оборот криптовалют в Україні, зареєструвавши два законопроекти — №7183 і №7183-1.

Однак, Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку відмовилася підтримати ці законопроекти в тому вигляді, в якому вони були подані.

Раніше кіберполіція виступила за легалізацію криптовалюти в Україні. Крім того, в парламентському комітеті з питань інформатизації та зв’язку виступили за законодавчий поділ майнінгу і криптовалют.

ИСТОЧНИК НОВОЕ ВРЕМЯ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube