Новим пріоритетом діяльності спецслужб Росії є «провокування міжконфесійних конфліктів», стверджує заступник голови Служби безпеки України Володимир Кононенко.

міжконфесійних конфліктів, спецслужби РФ, МП, Украина, новости. бегемот

«Найбільш перспективним, на думку російських спецслужб, є роздмухування протистояння між православними конфесіями. На це будуть спрямовуватися основні зусилля противника найближчим часом. Для цього росіяни планують використати арсенал, підконтрольний церковникам і навколоцерковним організаціям, а також втемну використати патріотичні структури. Нами вже фіксується налагодження контактів у цьому напрямку і готовність російської сторони до передачі коштів на виконання цих завдань», – сказав Кононенко в Києві.

Останнім часом довкола УПЦ (МП) відбулося кілька гучних подій: протести проти незаконно збудованої каплиці біля фундаменту Десятинної церкви у Києві, ляльки під храмами УПЦ (Московського патріархату) у Запоріжжі, а також підпал каплиць, які належать УПЦ (МП) у Львові та Києві, у 2017 році та у лютому цього року.

Загострення відносин між Києвом та Москвою відбулося у 2014 році після анексії Росією Криму, а також після початку конфлікту на Донбасі. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

Відповідаючи на уточнювальне запитання про те, чи йдеться про організації, пов’язані з Московським патріархатом Української православної церкви, В.Кононенко сказав: «Так, дійсно вони пов’язані з Московським патріархатом».

За його словами, підґрунтям для конфліктів і провокацій можуть бути факти штучного захоплення храмів, створення інших конфліктних ситуацій, щоб розділити громадян України на прибічників Київського та Московського патріархатів.

ИСТОЧНИК РАДІО СВОБОДА

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube