Служба безпеки України викрила громадян Росії, які збирали інформацію про підземні об’єкти України. Про це повідомляє прес-служба СБУ у четвер, 24 травня.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, СБУ, ФСБ, Росія, підземні об'єктиГромадян Росії затримали під час спроби проникнення на територію однієї зі станцій Київського метрополітену.

«Співробітники СБУ викрили громадян РФ на спробі збору в інтересах країни-агресора інформації про систему підземних комунікацій об’єктів критичної інфраструктури нашої держави», — йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, правоохоронці встановили, що в січні 2018 року двоє російських громадян — учасників руху так званих «дигерів» були завербовані ФСБ.

«За завданням «куратора» агенти повинні були збирати інформацію про підземні об’єкти, що розташовані, перш за все у великих промислових містах і столицях країн Євросоюзу, а також в Україні», — повідомили в СБУ.

Зазначається, що оперативники викрили росіян під час спроби несанкціонованого проникнення на територію однієї зі станцій метрополітену Києва. Під час огляду речей затриманих співробітники СБУ знайшли альпіністське спорядження, технічні засоби фото- і відеофіксації, а також пристрої механічного злому для подолання систем охорони.

«Беручи до уваги те, що російські «дигери» не здійснили злочину і активно співпрацювали з вітчизняними правоохоронцями, українська сторона прийняла рішення про їхнє примусове повернення в РФ. Обом хлопцям також заборонений в’їзд на територію України терміном на п’ять років», — резюмували в СБУ.

Раніше в СБУ заявили про затримання російського шпигуна. Полковник запасу в липні 2017 року під час перебування у родичів в РФ був завербований кадровим співробітником російської військової розвідки.

ИСТОЧНИК Кorrespondent

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube