Декларацію з лікарем в Україні можна і не підписувати, але тоді держава не буде оплачувати роботу лікаря за обслуговування пацієнта.

Однак якщо людині потрібна невідкладна допомога, лікар надасть її незалежно від того, підписав пацієнт декларацію чи ні, пише «Сегодня».

новости, новини, Україна, Украина,Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, begemot media, Декларацію з лікарем, медреформа, пацієнт

З 2020 року медреформа вступить в силу повністю і тоді лікар не зобов’язаний буде надавати первинну медичну допомогу пацієнтам, які відмовляються підписати декларацію.

Крім того, лікарі первинки отримуватимуть гроші тільки за пацієнтів, з якими вони підписали декларацію.

За одного пацієнта лікар отримає 370 грн на рік. Але приватні лікарі відмовляються від медреформи, хоча українці можуть підписати декларацію і з ними.

Декларація підтверджує, що пацієнт вибрав лікаря і хоче обслуговуватися саме у нього. Так він повідомляєте державі, що оплата за лікування повинна нараховуватися саме в той медустанову, де працює лікар.

Підписати декларацію можна з будь-яким терапевтом, сімейним лікарем або педіатром, незалежно від місця прописки або проживання. Лікар може відмовитися підписувати декларацію тільки в одному випадку — якщо він набрав максимальну кількість пацієнтів. Так, сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт — 2000, педіатр — 900. Для лікарів, що працюють в селах, ця цифра може бути більшою. Наприклад, якщо в селі живе 2000 осіб, то всі вони можуть підписати декларацію у одного сімейного лікаря.

Читайте: В Україні не визнають будь-які освітні документи, видані на окупованих територіях – МОН

ИСТОЧНИК Оbozrevatel

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube