Що буде, якщо не підписати декларацію з лікарем: роз’яснення для українців
Декларацію з лікарем в Україні можна і не підписувати, але тоді держава не буде оплачувати роботу лікаря за обслуговування пацієнта.
Однак якщо людині потрібна невідкладна допомога, лікар надасть її незалежно від того, підписав пацієнт декларацію чи ні, пише «Сегодня».

З 2020 року медреформа вступить в силу повністю і тоді лікар не зобов’язаний буде надавати первинну медичну допомогу пацієнтам, які відмовляються підписати декларацію.
Крім того, лікарі первинки отримуватимуть гроші тільки за пацієнтів, з якими вони підписали декларацію.
За одного пацієнта лікар отримає 370 грн на рік. Але приватні лікарі відмовляються від медреформи, хоча українці можуть підписати декларацію і з ними.
Декларація підтверджує, що пацієнт вибрав лікаря і хоче обслуговуватися саме у нього. Так він повідомляєте державі, що оплата за лікування повинна нараховуватися саме в той медустанову, де працює лікар.
Підписати декларацію можна з будь-яким терапевтом, сімейним лікарем або педіатром, незалежно від місця прописки або проживання. Лікар може відмовитися підписувати декларацію тільки в одному випадку — якщо він набрав максимальну кількість пацієнтів. Так, сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт — 2000, педіатр — 900. Для лікарів, що працюють в селах, ця цифра може бути більшою. Наприклад, якщо в селі живе 2000 осіб, то всі вони можуть підписати декларацію у одного сімейного лікаря.
Читайте: В Україні не визнають будь-які освітні документи, видані на окупованих територіях – МОН
ИСТОЧНИК Оbozrevatel