Сирія визнала незалежність Південної Осетії, повідомляє 29 травня прес-служба міністерства закордонних справ «Республіки Південна Осетія».

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, Сирія, незалежність Південної Осетії, Грузія, РосіяАбхазія і Південна Осетія встановили дипломатичні відносини із Сирією. 28 травня відбулася тристороння зустріч послів у Росії, під час якої сторони обмінялися відповідними нотами.

«Республіка Південна Осетія і Сирійська Арабська Республіка, підтверджуючи свою відданість основоположним принципам міжнародного права, прагнучи до встановлення і розвитку повномасштабного політичного, економічного і культурного співробітництва та взаємодії між двома державами на благо їхніх народів, діючи відповідно до положень Віденської конвенції про дипломатичні зносини від 18 квітня 1961 року та Віденської конвенції про консульські зносини від 23 квітня 1963 року, оголошують про взаємне визнання та встановлення дипломатичних відносин між двома країнами на рівні посольств із дати опублікування цього комюніке», – ідеться в повідомленні.

Крім того, 29 травня 2018 року невизнана «Республіка Абхазія» і Сирія також оголосили про взаємне визнання та встановлення дипломатичних відносин між двома країнами на рівні посольств, зазначає прес-служба президента Абхазії.

«Напередодні, 28 травня, відбулася тристороння зустріч послів Республіки Абхазія, Сирійської Арабської Республіки та Республіки Південна Осетія в Російській Федерації, під час якої посли погодили текст і дату виходу комюніке, обмінялися відповідними нотами. Ми високо цінуємо цей крок керівництва Сирійської Арабської Республіки і впевнені, що наші відносини будуть розвиватися в дусі взаємної поваги і співпраці. Переконані, що найближчим часом на сирійській землі настане спокій, і її народ почне мирне життя», – ідеться в тексті заяви.

Грузія розпочала процедури щодо припинення дипломатичних відносин з Сирією.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Грузії Давид Дондуа на спеціальному брифінгу, присвяченому визнанню Сирією незалежності окупованих Росією територій Грузії,

За словами Дондуа, 29 травня 2018 року, в результаті маніпулювання з боку Росії, сирійський режим прийняв незаконне рішення і в порушення принципів міжнародного права визнав незалежність Абхазії і Цхинвальського регіону (Південна Осетія).

«Даною дією режим Асада підтримав військову агресію Росії проти Грузії і триваючу протягом років етнічну чистку», — заявив Дондуа.

 У зв’язку з цим грузинська сторона приступила до процедур розриву дипломатичних відносин з Сирією, наголосив він.

Як відомо, до сьогодні незалежність двох самопроголошених республік Південної Осетії та Абхазії визнали Росія, Венесуела, Нікарагуа та Науру.

Грузія розірвала дипломатичні відносини з Росією після того, як вона здійснила військову агресію проти грузинської держави в серпні 2008 року.

8–12 серпня 2008 року між Росією і Грузією стався збройний конфлікт. Російські війська спільно з південно-осетинськими формуваннями витіснили грузинські війська з Південної Осетії, яка офіційно є частиною Грузії, тимчасово зайнявши низку прилеглих до конфліктної зони районів Грузії. Пізніше Росія визнала незалежність Південної Осетії та Абхазії. Після конфлікту Росія і Грузія припинили дипломатичні відносини.

Військовий конфлікт у Сирії триває з 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди, бойовики ІДІЛ та інші сили. У різний час до конфлікту долучилися Росія і міжнародна коаліція на чолі зі США.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube