Законом про реінтеграцію Донбасу депутати займатимуться ще й 18 січня, бо за два дні із 700 поправок подужали лише 600. Однак жодну так і не ухвалили. Відтак президентський законопроект не зазнав суттєвих змін.

Про це розповіла народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Оксана Сироїд.

реінтеграцію Донбасу, ВР, Сироїд, Україна, новини

За словами політика, президентський законопроект суперечить Конституції України.

Відповідно до Конституції України, обмежувати права людини ми можемо лише на основі закону про воєнний або надзвичайний стан. Тут же (у законі про реінтеграцію Донбасу – ред.) пропонується без введення воєнного стану військовій адміністрації вздовж лінії зіткнення надати повноваження втручатися в права людини, – зазначила Оксана Сироїд.

Також суперечний законопроект прокоментував депутат від «Народного фронту» Максим Бурбак, який запевнив, що головним завданням України є можливість притягнути Росію до відповідальності. Відтак цей закон є вкрай важливим для досягнення цієї мети.

«Головне завдання цього документа – це врешті-решт визнати Росію країною-агресором і притягнути її до відповідальності в міжнародних судах за те, що вона витворяє на тимчасово окупованих територіях», – пояснив Максим Бурбак.

Відомо, що 18 січня парламентарі розглянуть останні 50 поправок і голосуватимуть за два варіанти закону: початковий президентський і новий з окремими поправками від комітету. Також чекають на пропозиції фракцій.

Нагадаємо, що у законопроекті окремі райони Луганщини і Донеччини визнані окупованою територією, а не «тимчасово непідконтрольною». Росію називають агресором, а замість АТО вводять термін «відсіч збройної агресії Росії». Водночас дату початку воєнних дій на сході України, як пропонувала опозиція, у документі так і не прописали, а Крим згадали лише в преамбулі із посиланням на закон про особливий статус півострова.

ИСТОЧНИК 24tv

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube