Все більша кількість корисних і незамінних функцій розумного телефону призвела до того що ми впадаємо в залежність від нього. Пропонуємо низку рекомендацій як її подолати.

бегемот, begemot, begemotmedia, новости,  розумного телефону, смартфон, залежність, Україна

Смартфон — фантастичний пристрій. У ньому є фотоапарат, годинник, ліхтарик, карта з компасом, відеомагнітофон (з фільмами), всі енциклопедії світу, перекладач на будь-яку іноземну мову — в дитинстві за кожен з цих предметів я б повісився. І все ж від нього потрібно відмовитись. Як це зробити розповідають вам

1. Проведіть без смартфона три дні. Припустимо, у відпустці. Попередьте знайомих і маму, що будете недоступні. У перший день вам гарантована жахлива ломка, але вже на другий вас почне потихеньку відпускати. Якщо сама ідея відмови від мобільної комунікації здається вам безглуздим луддитством…

Довідка: Луддити (англ. Luddites) — учасники стихійних протестів, що проходили в кінці 18-го і початку 19-го століття проти впровадження машин в ході промислової революції в Англії, які вважали, що їх робочих місць загрожує небезпека.

2 Подумайте, скільки часу ви проводите, опустивши голову вниз. Принциповою відмінністю людини від свині є нездатність останньої поглянути на небо — в силу будови хребта. Відірвіться від медіа корита, подивіться догори.

3. Мозок метушиться між десятками нескінченних розмов, утомливих розваг і депресивних новин. Вирине — життя потече спокійніше.

4. Згадайте відпустку, романтичний уїк-енд, сімейну урочистість. Готово? Швидше за все, ви згадуєте кращі моменти такими, якими їх зобразив ваш смартфон. Не життя, а фотографії. Ваші спогади — це ксерокопія ксерокопії. Чи не прикро?

5. Зізнайтеся собі, що ви залежні. Перший крок, який роблять до лікування анонімні алкоголіки, — визнання себе алкоголіками.

6. Згадайте про свою гордість. Чому ви вічно стирчите в телефоні? Чекаєте схвалення напівзнайомих людей в Інстаграмі й Фейсбуці, нескладних вигуків в чатах у Вотсапі чи Телеграм? Це дозволяє вам почувати себе потрібним?

бегемот, begemot, begemotmedia, новости,  розумного телефону, смартфон, залежність, Україна

7. Не користуйтесь телефоном, зустрічаючись з друзями. Соцмережі дозволяють отримувати «погладжування» в набагато більш чіткою та однозначною формою, ніж дружня розмова. Це як сьорбати колу дволітровими пляшками, замість того щоб отримувати вуглеводи з яблук, — звикаєш, і це руйнує організм.

8. Побудьте з собою наодинці, згадайте себе. Постійне відволікання на карусель психостимулів на телефонному екранчику не вирішує проблем, а глушить їх.

9. Почніть читати книгу, і ви побачите, як нудно вам стає всього через пару хвилин: хочеться закрити її й відкрити новини, чати, стрічку друзів — щоб там теж занудьгувати через пару хвилин. Ви розучилися тривало концентруватися на тексті. Спасибі телефонами.

10. Спробуйте перемножити двозначні числа в розумі, назвати по пам’яті десять творів Пушкіна або доїхати до одного без допомоги навігатора. Виходить не дуже, так?

11. Повірте параноїкам: немає більш зручного способу стежити за вами, ніж ваш смартфон. Спецслужби, рекламники, все ті, кого це не стосується, знають ваші маршрути, витрати, сексуальні переваги. І продають один одному ваше приватне життя, як залежаний товар.

Дмитро ГЛУХІВСЬКИЙ

ИСТОЧНИК Патріоти України

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube