Верховна Рада призначила Якова Смолія новим головою Національного банку України. За відповідне рішення проголосували 247 нардепів, повідомляє РБК-Україна в четвер, 15 березня.

Якова Смолія, голова НБУ, ВР, призначення, Україна. новини

Верховна Рада підтримала подання Президента України про призначення головою Національного банку Якова Смолія, який виконував обов’язки голови центробанку.

Президент України Петро Порошенко вніс до парламенту проект постанови про призначення Смолія на посаду голови Національного банку 18 січня 2018 року.

Після того, як Валерія Гонтарева написала заяву про відставку і пішла у безстрокову відпустку, він виконував обов’язки керівника НБУ.

Смолій отримав посаду заступника голови Національного банку України 25 квітня 2014 року, а з жовтня 2016 року став першим заступником. У його компетенцію входила розробка і реалізація стратегії і політики НБУ у сфері IT, регулювання діяльності платіжних систем та безготівкових розрахунків, а також нагляд за платіжними системами. Йому ж безпосередньо підпорядковувався Банкнотно-монетний двір, Фабрика банкнотного паперу, Центральне сховище НБУ і Державне казначейство України.

Раніше в четвер Верховна Рада звільнила Валерію Гонтареву з посади голови НБУ. За відповідне рішення проголосували 342 нардепи.

Читайте: Рада звільнила Гонтареву з посади голови НБУ

ИСТОЧНИК Кorrespondent

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube