Більшість регіонів України від 1 березня засипало снігом, через що в деяких регіонах масово забороняють рух по трасах. Заметілі, які почалися увечері 28 лютого, тимчасово припинилися на ніч, проте кількох годин вистачило, щоб схід і південь країни завалило снігом.

У Харкові за ніч випало до 30 см снігу:

засипало снігом, Україна, весна, погода, новини

В Одесі сильний вітер утворив замети на дорогах.

засипало снігом, Україна, весна, погода, новинизасипало снігом, Україна, весна, погода, новинизасипало снігом, Україна, весна, погода, новинизасипало снігом, Україна, весна, погода, новини засипало снігом, Україна, весна, погода, новини
засипало снігом, Україна, весна, погода, новини

До 20 сантиметрів намело на Дніпропетровщині. З заметів надзвичайникам довелося витягувати машини.

На під’їзді до Дніпра через великий шар снігу і слизьку дорогу масово буксували фури — в’їзд у місто їм заборонили ще напередодні.

Заметіль прийшла і в центр країни. З півночі засипає снігом Київ. І, за прогнозами синоптиків, сніг не вщухне цілий день.

Вже станом на ранок четверга столицю паралізували 10-бальні затори.

Комунальники вже вигнали на дороги тягачі, щоб витягувати машини, що не можуть впоратися з льодовим покривом. На в’їздах до столиці утворилися величезні затори, зокрема з боку Борисполя.

засипало снігом, Україна, весна, погода, новинизасипало снігом, Україна, весна, погода, новини

Також діє заборона на в’їзд вантажівкам до Києва. Тому вони зупинилися у кілометрових чергах перед містом.

Також Державна служба з питань надзвичайних ситуацій заявила, що діють обмеження у русі в низці областей.

Зокрема, для забезпечення розчищення доріг і міст від снігу обмежили в’їзд великогабаритного транспорту в Київ, Дніпро, Запоріжжя, Кропивницький, Кременчук, Миколаїв, Одесу, Херсон і на окремих ділянках доріг Запорізької, Одеської, Миколаївської та Київської областей.

Аеропорти станом на 10:00 працюють у штатному режимі.

У зв’язку з посиленням вітру обмежена лоцманська проводка судів у Маріупольському, Миколаївському, Одеському, Херсонському та Южненському морських торговельних портах.

Внаслідок ускладнення погодних умов (сильний сніг, пориви вітру) через спрацювання автоматичної системи захисту ЛЕП знеструмлені 174 населених пункти в десяти областях: Донецькій — 42, у Черкаській — 23, Миколаївській — 23, Одеській — 20, Дніпропетровській — 16, Харківській — 15, Херсонській — 13, Запорізькій — 9, Сумській — 8 та Київській — 5.

Тим часом теплові магістралі не витримують лютих холодів і відбуваються пориви. Зокрема, вчора таке сталося у Южноукраїнську на Миколаївщині, де прорвало тепломагістраль діаметром 500 мм. Через це без теплопостачання залишилося 11 багатоповерхових і 276 приватних будинків.

Також стався порив магістрального трубопроводу діаметром 400 мм у приміщенні котельні в Запоріжжі. Без теплопостачання залишилося 490 багатоповерхівок, 10 лікувальних закладів (з них один стаціонар), дев’ять шкіл, вісім дитсадків

ИСТОЧНИК Оbozrevatel

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube