Трійцю відзначають на 50-й день після Великодня. Цьогоріч свято припадає на 4 червня. Саме в цей день на святих апостолів, послідовників Ісуса Христа, зійшов Святий Дух, який і символізує триєдність Бога. З цього дня Бог послав апостолам дар розмовляти різними мовами. І саме цей день вважається Днем народження Церкви.

Трійцю, християнське свято, новини, новости, Украина, Begemot, begemot.media, Begemotmedia

Трійцю святкують три дні. Господині до неї старанно готуються: наводять в будинку чистоту, прикрашають житло свіжими гілками клена, берези, верби, липи, квітами і травами, що символізує процвітання і новий життєвий цикл.

Першого дня у Зелену неділю вранці в храмах відбуваються святкові богослужіння. Потім люди ходять один до одного в гості. Починаються масові гуляння, ярмарки.

Другий день свята називається Клечальним понеділком. Після служби священики йшли на поля читати молитви з проханням до Бога благословення на майбутній урожай.

На третій, Богодухів день, хлопці вибирали собі наречених. Дівчата «водили тополю», в ролі якої була незаміжня дівчина – перша красуня на селі. Її наряджали вінками, стрічками, гілками та водили по дворах. Зустріти Тополю вважалося до великої удачі. У цей день в колодязях освячували воду.

Народні звичаї Трійці

  • З Трійцею пов’язано багато народних звичаїв і прикмет. Зокрема, трави (меліса, м’ята) і квіти після освячення в церкві вважали цілющими, тому саме з них заварювали чай.
  • Роса, що випала на свято, вважається дуже корисною для здоров’я і краси. Дівчатам радять нею вмиватися, щоб зберегти свою молодість і красу.
  • Також в народі вважали, що це найкращий час для сватання. Якщо посваталися на Трійцю, а одружилися на Покрову, то це є запорукою дружної, щасливої і міцної родини.

ИСТОЧНИК Рідна Країна

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube