Найбільший український інфраструктурний об’єкт останніх десятиліть — Бескидський тунель — відкриють у четвер, 24 травня. Про це повідомив президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, відкриття, Бескидський тунель

Читайте: Экономика растет девять кварталов – Порошенко

Порошенко анонсував запуск української частини V Критського Міжнародного транспортного коридору, який проходить територією шести країн Європи.

«До відкриття двоколійного Бескидського залізничного тунелю залишаються лічені години. Це не тільки найбільший інфраструктурний проект, реалізований у нас у країні протягом останніх десятиліть. Це проект, завдяки якому Україна стає ще ближчою до Європейського Союзу, а Євросоюз — до України», — написав Порошенко.

Президент також зазначив, що тунель — частина міжнародного транспортного коридору, який проходить територією Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини, України і далі — на схід.

«Тут проходить до 40% транзитних вантажів у напрямку до Західної і Центральної Європи», — написав він.

Бескидський тунель розташований у Карпатах, на Бескидському перевалі. Історичний тунель в одноколійному варіанті був побудований у 1886 році. Він уже вичерпав свій експлуатаційний ресурс, окрім того його слабка пропускна здатність накладала обмеження на весь міжнародний транспортний коридор.

Новий двоколійний тунель має довжину 1765 метрів, ширину — 10,5 метрів, висоту — 8,5 метрів, і пролягає на максимальній глибині — 180 метрів від поверхні Бескидського хребта.

Раніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявляв, що повне проходження поїздів по тунелю розпочнеться 25 травня.

Нагадаємо, міністр інфраструктури Володимир Омелян заявляв, що тунель крізь Карпати відкриють у 2017 році.

Раніше повідомлялося, що новий тунель розтягнувся на 1765 метрів і з’єднає Україну та ЄС.

ИСТОЧНИК Кorrespondent

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube