Сьогодні, 12 квітня, відзначають Всесвітній день космонавтики та авіації. Свято було присвячене першому польоту людини в космос. Українські Новини розкажуть детальніше про цей день і його історію.

новости, новини, Україна, Украина,Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, begemot media,  день космонавтики

12 квітня 1961 року перша людина з планети Земля, Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вийшов в космічний простір і здійснив політ по орбіті штучного супутника Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів.

Гагарін виголосив своє знамените «Поїхали!» і вирушив у непростий шлях до зірок.

За 1 годину 48 хвилин Юрій Гагарін облетів земну кулю і благополучно приземлився в околиці села Сміловка Тернівського району Саратовської області. Підйом, який зазнав радянський народ після цього польоту, був схожий на свята Перемоги 1945 року. Уся країна раділа. Цей подвиг був воістину народним.

У День космонавтики своє професійне свято відзначають працівники ракетно-космічної галузі України.

Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок працівників ракетно-космічної галузі України у наукові дослідження, створення сучасної ракетно-космічної техніки і впровадження високих космічних технологій в народне господарство…» згідно Указу Президента України «Про День працівників ракетно-космічної галузі України» від 13 березня 1997 року.

Політ Гагаріна тривав 108 хвилин, а приземлився він біля села Сміловка (Тернівський район, Саратовська область). Цей політ став великим проривом в освоєнні космосу.

Про Юрія Гагаріна знає весь світ, він достроково був удостоєний звання майора і Героя Радянського Союзу.

День космонавтики на державному рівні відзначили через рік після польоту Гагаріна – 12 квітня 1962 року. Свято з’явилося завдяки ініціативі другого радянського космонавта Германа Тітова, дублера Юрія Гагаріна.

Свято набуло міжнародного статусу в 1968 році і отримало назву Всесвітній день авіації і космонавтики.

У 2011 році 7 квітня на спеціальному пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН була прийнята резолюція, яка проголосила 12 квітня Міжнародним днем польоту людини в космос. У співавторстві резолюції взяли участь понад 60 держав, пізніше їх кількість збільшилася.

ИСТОЧНИК УКРАЇНСЬКІ НОВИНИ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube