Всесвітній день пам’яті жертв СНІДу відзначається в третю неділю травня з 1983 року в пам’ять про померлих від цієї хвороби і для надання допомоги ВІЛ-інфікованим.

Begemot  ,новости ,Украина ,Всесвітній день пам’яті жертв СНІДу

У 2017 році цей день припадає на 21 травня, повідомляє Укрінформ.

Традиція вшанування пам’яті померлих від СНІДу була започаткована в американському місті Сан-Франциско, тоді ж була запропонована й символіка антиснідового руху: червона стрічка, прикріплена до одягу.

На сьогодні з ВІЛ-інфекцією у світі живе понад 60 мільйонів людей, а жертвами СНІДу вже стали понад 20 мільйонів.

Перші випадки ВІЛ-інфікування серед громадян України були зареєстровані в 1987 році. З того часу в нашій країні від СНІДу померло вже близько 40 тис. людей. Наразі найбільш уражені ВІЛ-інфекцією регіони — це Дніпропетровська, Донецька, Київська, Миколаївська і Одеська області, а також Київ. Більшість випадків інфікування ВІЛ сьогодні реєструється у молодих людей від 15 до 30 років.

За оцінками експертів UNAIDS, в Україні з ВІЛ-інфекцією живе близько 300 тисяч людей, і лише кожен другий знає про свій діагноз. Станом на квітень 2017 року на обліку знаходиться 135 404 ВІЛ-позитивних пацієнти.

СНІД – синдром набутого імунодефіциту – назва патологічного стану, наслідком якого може стати цілий спектр хвороб. Вірус, а точніше віруси, які спричиняють СНІД, схильні до мутації. Після ураження вірусом здорових клітин, хвороби, які зазвичай стримуються здоровою імунною системою, атакують тіло.

В 2015 році антиретровірусну терапію отримувало понад 60 тисяч людей, зараз ця цифра становить майже 80 тисяч.

За словами заступника міністра охорони здоров’я Оксани Сивак, торік державне фінансування програми протидії ВІЛ/СНІДу було збільшено на 133 відсотки, що дозволить охопити лікуванням до 101 тисячі ВІЛ-позитивних пацієнтів.

ИСТОЧНИК Аргумент

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube