Кількість жертв в сирійській Гуті сягнула 403 людей, з яких 150 – діти. Понад 2100 людей отримали поранення різного ступеня тяжкості. Такі наслідки дій урядових сил Башара Асада за підтримки росіян.

жертв в сирійській Гуті, Сирія, Росія, США, ООН, Україна, новини жертв в сирійській Гуті, Сирія, Росія, США, ООН, Україна, новини

Росія має «особливу відповідальність» за бомбардування в Сирії передмістя Дамаска, Східної Гути, наслідком яких цього місяця стала загибель більш як 400 людей. Про це заявив Держдепартамент США, закликавши Москву застосувати свій вплив на сирійський уряд, щоб зупинити вбивство цивільних.

Речниця зовнішньополітичного відомства США Гедер Науерт звинуватила Росію у тому, що вона не приборкала президент Сирії Башара Асада та його армію, яка розпочала масштабну кампанію наступу на Східну Гуту. «Що вони роблять, щоб зупинити спустошення, смерть, вбивства, які відбуваються в Сирії? Без Росії… спустошення і смерть, звичайно, не відбуватимуться», – наголосила речниця.

Американські дипломати в Раді безпеки ООН наполягають на схваленні резолюції, що вимагає запровадження 30-денного перемир’я в Східній Гуті. Голосування за документ такого змісту очікується 23 лютого в ранкові години за часом Нью-Йорка, де міститься штаб-квартира ООН.

В ООН вимагають, аби режим Асада дав змогу забезпечити евакуацію хворих і поранених, а також надати гуманітарну допомогу тим, хто її потребує.

Росія звично заблокувала резолюцію ООН, запропоновану Швецією і Кувейтом, щодо 30 денного припинення вогню в Гуті. Ситуацію назвали «наслідком масового психозу ЗМІ». Це вже 10 вето РФ на сирійські резолюції ООН.

22 лютого проурядові сирійські ЗМІ повідомили, що російські бойові літаки і радники «приєдналися до битви». У Сирію прибули чотири винищувачі Су-35 і літак дальнього радіолокаційного виявлення й управління А-50. Маршрут пролягав над акваторією Каспійського моря і через повітряний простір Ірану та Іраку.

Нова техніка може бути використана для бомбардування району Східна Гута, за даними сирійських активістів. В інтернеті опублікована фотографія, яка зроблена під час посадки на Хмеймімі.

 

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube