США заблокували проект заяви Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй, який засуджує вбивства палестинців у секторі Гази, повідомляє AFP.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, резолюція ООН, вбивства палестинців, США заблокувалиСполучені Штати заблокували проект заяви Ради Безпеки ООН із закликом розслідувати сутички в секторі Гази, повідомляє AFP.

У тексті заяви, яка надійшла в розпорядження агентства, зазначено, що «Рада Безпеки висловлює своє обурення і засмучення у зв’язку з убивством палестинських цивільних осіб, які реалізовували своє право на проведення мирного протесту».

Крім того, у проекті резолюції члени Ради Безпеки ООН закликали до проведення незалежного та прозорого розслідування сутичок у секторі Гази.

14 травня 2018 року в секторі Гази під час акції протесту, приуроченої до відкриття в Єрусалимі американського дипвідомства, сталися сутички: більше ніж 50 палестинців загинуло, понад 1200 осіб дістало поранення. За інформацією Reuters, у Білому домі вважають, що конфлікт спровокував палестинський радикальний рух ХАМАС.

Кувейт запросив проведення екстреного засідання Ради Безпеки ООН через загострення ситуації в секторі Гази. За даними ТАСС, воно відбудеться 15 травня у другій половині дня за київським часом.

Ізраїль зайняв східну частину Єрусалима після Шестиденної війни 1967 року і вважає все місто своєю столицею. Цього не визнають низка держав і ООН. Палестинці вважають Східний Єрусалим столицею своєї держави, однак зараз Палестинська національна адміністрація базується в Рамаллі.

Турецький уряд оголосив триденну жалобу на знак солідарності з Палестиною, щоб вшанувати пам’ять загиблих в сутичках на адміністративному кордоні сектора Газа.

Туреччина закликала провести позачергове засідання Організації Ісламської співпраці, яке відбудеться в п’ятницю, 18 травня.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube