У наступному опалювальному сезоні субсидії будуть видаватися живими грошима, при цьому норми споживання газу скоротять, а українцям з великими квартирами знижку зовсім не дадуть. Важливий нюанс — перед монетизацією проведеться перевірка для того, щоб вирішити, кому вона реально покладена.

новости, новини, Україна, Украина,Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, begemot media, монетизація,  субсидії

В результаті без знижки можуть залишитися близько 2 млн сімей. Решті доведеться або економити, або платити більше.

З 1 травня 2018 соціальна норма на газове опалення буде наближена до «реальних обсягів споживання», заявляють в уряді. Газова норма складе 4,5 м3 на 1 м2 площі, електроопалення — 30 кВт на 1 м2 площі. В минулому опалювальному сезоні субсидія покривала 5 кубометрів газу на опалення одного квадратного метра житла. При призначенні субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більше як на 30% «.

На що звертатимуть увагу:

Предмети розкоші і доходи від оренди. Відтепер якщо у власності сім’ї є автомобіль, яким менше п’яти років, крім мопеда і авто, наданого органом соціального захисту населення, субсидію не призначать. Крім того, доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, тепер необхідно буде також вказувати в деклараціях про доходи — в новій графі «інші доходи».

Великі будинки і квартири. З 1 травня 2018 діє нове правило: субсидія скасовується якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а вдома — 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлоплощі будуть оплачувати послуги в повному обсязі.

Важливо знати і те, що внутрішньо переміщені особи відтепер зможуть оформити субсидію без договору оренди житла — на підставі заяви та декларації, із зазначенням складу домогосподарства. Заява стане приводом для обстеження матеріально-побутових умов, а сам акт про обстеження — підставою для призначення субсидії.

Міністерство фінансів розробило новий проект верифікації всіх одержувачів субсидій, пенсій і будь-якої допомоги від держави. Останній етап перевірки буде вже після того, як допомога перестануть надавати. І перевіряти зможуть ще 3 роки.

ИСТОЧНИК Оbozrevatel

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube