Флюографія — застарілий метод діагностики з «радянської системи охорони здоров’я», від якого слід відмовитися на користь анкетування у сімейного лікаря. Про це на своїй сторінці в Facebook написала виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Украина, Україна, Ukraine, news, новини, новости, Бегемот, Begemot, begemot.media, Флюографія, Супрун, медреформа, туберкульоз

Проведення масових флюорографічних обстежень у здорових людей не має сенсу, оскільки не вирішує проблеми, вважає в.о. міністра.

«У нашій роботі впровадження сучасних практик медичної допомоги часто має відбуватися одночасно з руйнуванням застарілих методів. А разом з ними і міфів, породжених радянською системою охорони здоров’я. Одним з них є проведення масових флюорографічних обстежень у здорових людей з метою зупинити туберкульоз», — написала вона.

На підтримку своєї заяви в.о. міністра наводить ряд аргументів.

«По-перше, флюорографія дозволяє виявити тільки розвинені форми захворювання. На ранній стадії хвороба не призводить до змін у легенях, тому навіть якщо пацієнт вже інфікований, флюорографія цього не покаже. По-друге, флюорографічні обстеження часто проходять повз саме тих людей, хто найбільше ризикує захворіти — пацієнтів із незабезпечених і вразливих груп населення», — пише вона.

У своєму повідомленні вона описала, як проходить діагностування туберкульозу в «цивілізованих країнах».

«У цивілізованих країнах це виглядає так:

— На огляді у сімейного лікаря (або терапевта чи педіатра) пацієнт заповнює анкету, де відповідає на питання, які можуть визначити можливість захворювання.

— Якщо лікар бачить потребу — він пропонує пацієнту здати мокротиння на аналіз. Він покаже, чи є в організмі збудник хвороби вже за 2:00 і пацієнт зможе почати лікуватися», — резюмувала Супрун.

Нагадаємо, 24 березня в усьому світі проводять День боротьби з туберкульозом. В Україні вже провели ряд акцій з цього приводу, в тому числі, підсвітили будівлю Верховної Ради в червоний колір для залучення уваги до проблеми.
В Україні знизилася захворюваність на туберкульоз.

ИСТОЧНИК Кorrespondent

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube