Критичним питанням для співпраці Світового банку з Україною є створення Антикорупційного суду. Про це в четвер, 25 січня, в ефірі 1+1 заявила директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен.

співпраці Світового банку, Антикорупційний суд, Україна, новини

У Світовому банку заявили, що подальша співпраця з Україною залежить від створення та функціонування працездатного Антикорупційного суду.

За її словами, НАБУ і САП підготували вже понад 90 справ проти корупціонерів, які подані до суду, але рішення стосовно них досі немає. Тому потрібен Антикорупційний суд.

При цьому Світовий банк наполягає, що три положення в президентському законопроекті повинні бути змінені, оскільки вони відкладають впровадження Антикорупційного суду.

Кахконен, зокрема, нагадала про те, що в президентському законопроекті не визначено кількість суддів. Але при цьому документ говорить, що не можна створювати суд до того, як всі судді будуть обрані.

«Тут немає послідовності. Потрібно визначити кількість суддів і немає причини очікувати, коли всі судді будуть обрані та призначені», — сказала директор Світового банку.

Читайте: Порошенко в Давосе пообещал ускорить процесс подготовки законопроекта по Антикоррупционному суду

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з президентом групи Світового банку Джим Йонг Кімом, під час якої, зокрема, обговорив створення антикорупційного суду.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко вніс до парламенту свій законопроект про Антикорупційний суд.

У Світовому банку заявили, що прийняття закону про Антикорупційний суд в редакції, запропонованій Порошенком, є неприпустимим.

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube