У Вінниці священик УПЦ МП ієромонах Іоанн принципово носитиме георгіївську стрічку. Так вирішив після того, як йому СБУ виписала штраф за «пропагандистське використання георгіївських стрічок».

єромонах Іоанн, георгієвська стрічка, Україна, новини

«Відносно мене відкрили адміністративну справу. Ви будете сміятися, але приводом стало розміщення мною у Facebook 9 травня минулого року, вітальної листівки із зображенням георгіївської стрічки», — пише ієромонах у Facebook. — Коли заплачу штраф, носитиму георгіївську стрічку відкрито, тому що вважаю, що заплатив за таку можливість. А коли ця влада піде зі сцени, буду домагатися матеріальної і моральної компенсації і вибачень від СБУ. Зроблю все, щоб СБУ пошкодувала про те, що зі мною зв’язалася».

У Єпархіальній раді Тульчинської єпархії вражені дописом монаха. Вони засудили його за активну суспільно-політичну діяльність у соцмережах і покарали.

«Ієромонаха Іоанна Курмоярова виключили зі списку священиків Тульчинської єпархії УПЦ. Скасували скит, раніше очолюваний ієромонахом Іоанном. Це значить, що він вже не є нашим священником і йому доведеться шукати інше житло, — говорить отець Сергій Аніцой з Тульчинської єпархії. — Закликали ієромонаха Іоанна зробити духовний вибір між чернечим священством і професією активного світського громадського-політичного інтернет-діяча. Поки що від нього немає реакції».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Священник УПЦ МП заявил, что его хотят оштрафовать за георгиевскую ленту в Facebook

Ієромонах Іоанн (Іван Курмояров) — позаштатний священик-монах Тульчинської єпархії УПЦ. У приватному сільському будинку намагався облаштувати чернечий відлюдний скит. Має вищу світську і богословську освіту. Його авторству належить критична праця з історії хрещення Русі.

Торік у травні Верховна Рада прийняла Закон «Про адміністративні правопорушення щодо заборони виробництва і пропаганди георгіївської стрічки».

ИСТОЧНИК ГАЗЕТА

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube