Спроби заблокувати в Росії месенджер Telegram пов’язані зі звичкою співробітників ФСБ читати чужу переписку. Про це в ефірі радіостанції «Эхо Москвы» 21 квітня заявила російський публіцист Юлія Латиніна.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, ФСБ, Россия, Telegram

Російський публіцист Юлія Латиніна вважає, що для ФСБ «як серпом по яйцях» відсутність ключів шифрування у Telegram у самого власника месенджера Павла Дурова.

«Переписуються в Telegram чиновники, а ефесбешники звикли читати, що чиновники пишуть, а тут раптом виявилося, що це неможливо. Ну, це просто, значить, все, посипалося уявлення ФСБ про свою могутність, просто накрилося мідним тазом», – сказала вона.

Журналістка провела паралелі з історією про те, що перше, що зробив Йосип Сталін, прийшовши до влади в Радянському Союзі, – встановив у себе в кабінеті апаратуру для підслуховування соратників-революціонерів Григорія Зінов’єва і Льва Троцького.

«Ось для них (для спецслужб) завжди було, що розмови зінов’євих і троцьких вони слухають. І от уперше з того моменту, як у кабінеті в Сталіна стояв комутатор, якийсь Павло Дуров (власник Telegram) зробив так, що слухати розмови власних зінов’євих і троцьких не можна», – зазначила Латиніна.

На її думку, історія з месенджером Дурова для ФСБ – діло принципу.

«Ефесбешники весь час просили: «Слухай, ну ти ж свій, ти ж наш, ти ж росіянин. Ти ж розумієш, як у Росії тут все влаштовано от від того часу, як Сталін усе прослуховував…. Зроби ключі від шифрування». У чому принципова річ Telegram? Не тільки в тому, що він ключів шифрування не віддає, але в тому, що у секретних чатах він сам не має цих ключів. Це от, що чекістам як серпом по яйцях. Я навіть не впевнена, що вони в це вірять, хоча там йдеться про математику», – сказала Латиніна.

16 квітня 2018 року Роскомнагляд почав блокувати доступ до Telegram на території Росії. До цього власники месенджера відмовилися надати спецслужбам РФ ключі для декодування повідомлень.

Дуров закликав російських користувачів не видаляти і не перевстановлювати Telegram. Він пообіцяв, що месенджер буде використовувати вбудовані методи обходу блокувань, які не потребують дій від користувачів. Водночас він визнав, що не гарантує доступності сервісу без використання віртуальних приватних мереж (VPN).

Роскомнагляд для повної заборони месенджера заблокував IP-адреси компаній Amazon і Google, хостинг яких використовує Telegram. Від таких дій регулятора постраждали додатки Microsoft, MasterCard, Twitter, Viber та інших організацій, які мали доступ до тих самих серверів.

19 квітня Дуров повідомив, що Telegram продовжує залишатися доступним російським користувачам. Він також подякував тим, хто «бере участь у цифровому опорі».

22 квітня Роскомнагляд заблокував низку IP-адрес компанії Google, які використовував месенджер.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube