Президент США Дональд Трамп похвалив пропозицію Комуністичної партії Китаю зняти обмеження терміну перебування на посаді президента, що дозволить китайському лідеру Сі Цзіньпіну залишитися на посаді після 2023 року. Аудіозапис, в якому Трамп говорить про це, оприлюднив телеканал CNN.

Трамп похвалив, США, Китай, термін перебування, Україна, новини

«Він тепер довічно президент… Я вважаю, що це чудово. Можливо, і нам треба буде колись спробувати», – заявляє Трамп на аудіо, записаному, як повідомляє телеканал, на закритому заході зі збору коштів у Флориді 3 березня. При цьому аудиторія сміється і аплодує йому.

Наразі неясно, чи жартував Трамп з приводу можливого зняття обмеження на президентство у США. Білий дім ситуацію не коментував.

У США президент має право бути на посаді протягом не більше ніж двох термінів.

25 лютого офіційне китайське новинне агентство «Сіньхуа» повідомило, що Комуністична партія Китаю запропонувала вилучити з конституції положення, що обмежує перебування на посаді президента двома термінами.

Сі Цзіньпін прийняв владу 2012 року, його розглядають як найвпливовішого лідера Китаю за десятиліття. У жовтні минулого року Компартія затвердила його головою КНР на другий п’ятирічний термін.

ИСТОЧНИК РАДІО СВОБОДА

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube