Що сталося 29 серпня рівно 3 роки тому? Почалася найбільша трагедія за історію незалежності України. З того дня кордон між Росією і Україною намальований кров’ю.

Росією і Україною, Іловайськ, новини, Begemot, begemot.media, Begemotmedia

«Це була дика, просто жахлива картина, коли навколо все горить і вибухає, автобуси і вантажівки, паруючи простреленими радіаторами, ледве волочачи на пробитих, іноді чадячих їдким димом колесах, пораненого водія, якого прямо на ходу змінює черговий сміливець, а зовсім поруч за цим кривавим дійством спостерігають з відчуженим поглядом люди похилого віку. Просто сидять на лавці і лузають насіння …У перший наш автобус прилетіла ракета РПГ і той зупинився. Двигун вирвало з м’ясом, на його місці зяяла чорна, розпалена вогнем діра, люди спішно залишали машину, відстрілювалися, намагалися витягати поранених. З’явилися перші загиблі…»

Бій під Іловайськом коштував загибелі 366 українців. 429 воїнів отримали поранення. 300 військовослужбовців потрапили в полон. В новітній історії України події серпня 2014 року запишуться, як жахливий кремлівський злочин.

Що треба знати про Іловайську трагедію:

  1. Внаслідок підступного введення 24 серпня 2014 року російських військ на нашу територію, українські військовослужбовці, добровольці і мобілізовані потрапили в оточення та під вогонь ракетно-артилерійських систем. Іловайськ став точкою відліку чи межею, після якої АТО закінчилось і всім стало зрозуміло: проти України російські війська, які в безкрайніх полях під Іловайськом втратили останні краплі совісті і честі.
  2. Важливо розуміти, що в умовах гібридної війни проти України ті дні можуть використовуватись ворогом для маніпуляції українською свідомістю з метою досягнення певних цілей. (відволікання уваги населення від якихось важливих подій, дискредитації певних осіб і т.п.) Проте рано чи пізно ворог буде покараним, адже такі злочини не мають строку давності ні в моральному, ні в юридичному плані.
  3. Іловайська історія для українців – це, з однієї сторони – трагедія, а з іншої сторони – це історія про величезний подвиг дуже багатьох людей. І ми маємо пам’ятати його та вшановувати пам’ять як загиблих, так і тих, кому вдалось вижити.

Немає ціни героїзму та мужності бійців, що боронять нашу землю сьогодні. Співчуття родинам усіх загиблих воїнів…

ИСТОЧНИК 24tv

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube