Введення латиниці в Україні призведе до фактичної тримовності. Повноцінного переходу з кирилиці не вийде тому, що ми будуємо демократичну державу.

В'ятрович, латиниці, новости, новини, Україна, Украина,Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, begemot media

Про це на своїй сторінці в Facebook написав директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«Варіант плавного переходу, з паралельним використанням кирилиці і латиниці, означатиме фактичну тримовність в країні — дві українські і російська. Таким чином ми просто отримаємо ще одну лінію відмінності, яка ніяк не допоможе спільному руху до Європи», — підкреслив він.

Також В’ятрович нагадав, що найуспішнішим прикладом переходу на латиницю в історії є турецький.

«Швидкість (здійснений протягом 2 місяців) і ефективність реформи забезпечив політичний режим тодішньої Туреччини — авторитаризм на чолі з Ататюрком. Тому в Казахстані теж є шанси на успішну відмову від кирилиці. В Україні — немає, адже ми будуємо демократичну систему», — вважає глава ІНП.

Перехід України на латиницю може посилити русифікацію країни.

«Відмова від кирилиці захистить нас від Росії і наблизить до Європи» — головний аргумент її прихильників. Однак насправді зміна письма може зіграти протилежну роль — посилення русифікації. Останні роки все більше російськомовних громадян переходять на українську. Введення латиниці створить додатковий бар’єр і зупинить багатьох з них», — пише він.

Більш того, за словами В’ятровича, така зміна може спровокувати рух в протилежному напрямку — звичний кириличний російську мову для багатьох (особливо літніх людей) буде простіше, ніж незнайома латинська українська.

Раніше народний депутат від «Народного фронту» Микола Княжицький заявив, що Україні немає сенсу переходити з кирилиці на латиницю, оскільки алфавіт не є атрибутом «русского мира».

ИСТОЧНИК Оbozrevatel

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube