22 лютого 2014 року президент України Віктор Янукович втік з власної резиденції Межигір’я до Харкова. Причина — побоювання за власне життя після того як протестуючі опанували урядовий квартал в Києві, а силовики припинили захищати президента.

бегемот, begemot, begemotmedia, новости, Віктор Янукович, втеча з України

21 лютого 2014 року в Києві рахували десятки розстріляних активістів. Янукович у цей час із 21 охоронцем на двох гелікоптерах попрямував у Харків начебто на з’їзд Партії регіонів. В аеропорт Харкова він прибув вночі 22 лютого та поїхав у президентську резиденцію – секретний об’єкт, «обкомівську дачу», розташовану у лісопарку.

Там Янукович переночував та пообіді з кортежем вирушив із резиденції в аеропорт. Вже за годину 22 лютого о 16:00 він з охороною приземлився в Донецьку, аби дістатися реактивного літака «Фалькон» та вилетіти до Москви.

23 лютого Янукович заїхав у СБУ в Ялті, де держохоронці написали заяви на звільнення. 15 удошників таки залишилися з гарантом. Вони оселилися у російському пансіонаті поряд з найвідомішим рестораном «Тіфліс», який місцеві називають президентським. Згодом Януковича вивезли в Росію дорогою з Ялти.

О 23:30 у Козачій бухті Януковича сів на десантний катер і за добу Янукович дістався берегів Новоросійська. Нині він переховується від українського правосуддя у РФ.

Того ж дня Верховна Рада України 328-ма голосами народних депутатів підтримала постанову про самоусунення Віктора Януковича з поста Президента України, аргументуючи таке рішення самоусуненням Януковича від виконання своїх конституційних повноважень та обов’язків у неконституційний спосіб, та призначила позачергові вибори Президента України на 25 травня 2014 року. Віктор Янукович записав телезвернення, у якому назвав події 18-20 лютого в Україні державним переворотом, порівнявши їх з приходом нацистів до влади у Німеччині, назвав депутатів, що вийшли з Партії регіонів, зрадниками та заперечив легітимність прийнятих Верховною Радою рішень. Втеча Януковича означала перемогу Революції Гідності.

ИСТОЧНИК 5 канал

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube