У Донецькій обласній військово-цивільній адміністрації висловлюються за встановлення цілодобового спостереження спеціальної моніторингової місії ОБСЄ за Донецькою фільтрувальною станцією. Про це 12 травня на зустрічі з представниками ОБСЄ сказав заступник голови Донецької ОВЦА Євген Вілінський, повідомила у Facebook прес-служба адміністрації.

Украина, Україна, Ukraine, news, новини, новости, Бегемот, Begemot, begemot.media, ОБСЄ, Донецькою фільтрувальною станцією, спостереження

Цілодобовий контроль ОБСЄ може допомогти встановити стійкий режим тиші в районі Донецької фільтрувальної станції, вважає заступник голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Євген Вілінський.

«Великі проблеми виникають через обстріли Донецької фільтрувальної станції. Ворог постійно обстрілює об’єкти, які необхідні людям для нормального життя. Страждають від обстрілів як військові, так і цивільні», – сказав Вілінський.

Він зазначив, що цілодобовий контроль ОБСЄ може допомогти встановити стійкий режим тиші в районі фільтрувальної станції.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

Донецька фільтрувальна станція розташована між Авдіївкою та Ясинуватою, яку окупували бойовики «ДНР». Вона частково забезпечує водою Авдіївку, Красногорівку і Верхньоторецьке, які перебувають під контролем Збройних сил України. Також станція дає воду окупованим бойовиками населеним пунктам: частково Донецьку, Ясинуватій, селищам Василівка і Спартак.

17 квітня було обстріляно автобус зі співробітниками станції. Поранення дістало п’ятеро осіб, одна з них – важкі. У зв’язку з цим роботу станції зупинили, а відновили ввечері 22 квітня. Потім станцію знову обстріляли вранці 25 квітня.

Бойовики «ДНР» звинуватили в обстрілі фільтрувальної станції Збройні сили України.

28 квітня в штабі АТО заявили, що бойовики обстріляли район Донецької фільтрувальної станції з мінометів і стрілецької зброї.

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб заявляли, що СММ ОБСЄ має намір установити пункт спостереження біля Донецької фільтрувальної станції.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube