На рівень інфляції в другій половині 2018 та у 2019 році буде тиснути низка факторів Національний банк України опублікував прогноз інфляції на 2018 рік, згідно з яким рівень цін наприкінці 2018 року зросте на 8,9% у порівнянні з початком 2018 року.

Про це йдеться на сайті НБУ. Загалом прогноз рівня інфляції на кінець 2018 року залишився незмінним. Водночас, НБУ оновив своє бачення базової інфляції, знизив до 7,1%.

«На рівень інфляції в другій половині 2018 та у 2019 році буде тиснути низка факторів. Так, наприкінці 2018 року очікується більш суттєве, ніж передбачалося раніше, підвищення адміністративно регульованих цін і тарифів через наближення цін на газ на внутрішньому ринку до ціни імпортного паритету», — зазначають в НБУ.

Також, до фундаментальних чинників, які впливатимуть на інфляцію, НБУ відніс вищий ніж очікувалось рівень зростання заробітних плат та більші обсяги переказів заробітчан в Україну. Нагадаємо, Національний банк України опублікував інфляційний звіт за липень 2018 року, у якому йдеться про ризики для інфляції через відтермінування співпраці з Міжнародним валютним фондом.

ИСТОЧНИК Главком

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube