Московський понт — дорожчий грошей. Чому я не надто переймаюся через появу в Криму турбін Siemens в обхід санкцій?

Siemens, турбіна, Крим, санкції, Росія, Москва, фахівці, Німеччина

А от дивіться. По-перше, те що санкції обходитимуть, бо для цього існує 1001 засіб, було очевидно від самого початку. Нинішні санкції — фігня порівняно з торгівельною блокадою, що була об’явлена союзниками Гітлеру — та й те, британські і американські товари до Німеччини потрапляли регулярно. Різними шляхами. Знайшли тоді — мали знайти й зараз.

Нині відомо, що Siemens поставив у березні 17-го чотири турбіни російському «Технопромэкспорту» за процедурою, що санкції не порушувала. Очевидно — в Криму опинилися саме ці агрегати.

Але….

Розумієте, турбіна — це не авто «Мерседес» за яким прийшов, заплатив, «сєл і паєхал». Це така ду-у-у-уже складна установка, яка аби правильно працювала її треба… не тільки грамотно обслуговувати. Її треба спершу правильно установити — з врахуванням всіх вимог від виробника. Що таке монтаж їхнього технологічного обладнання, автор цих рядків знає не з чуток — плавали, знаю. А турбіна за вимогами посерйозніша за промисловий гідропрес буде. Неправильно встановиш — банально не включиться.

Читайте також: Россия столкнулась со «сверхновой бедностью» — росСМИ

Але й це — не край. Турбіна має безліч різних нюансів в роботі, налаштовувати під які її мусить ТІЛЬКИ представник фірми-виробника, або сертифікований підрядник під того самого виробника керівництвом. Інакше — або не працюватиме, або вийде з ладу. І привіт.

Так от саме цього, фахового обслуговування кримські турбіни будуть позбавлені. Одна справа — обдурити Siemens, інша — притягти в умовах санкцій туди її фахівців. Саме її — дядя Вася з викруткою тут не прокатить. Німці саме тому й були такі спокійні, бо знали.

Встановлення турбін на Тамані проблеми Криму не вирішували, а везти турбіни в Крим… Ну якщо хлопчики готові опалювати котельні баксами…

А чи знали про те в Москві? Фахівці — знали. Як же тоді? А от так, як завжди в Московії, викликали на килим і: «Роби що хочеш, але щоби працювало!»

Що з цього вийде? Одне з двох. Або, коли ЗСУ звільнить Крим (вибачте, пацаки самі підуть — ні фіга не перемога), нашими трофеями, серед іншого, будуть дві турбіни Siemens (дещо вкриті іржею від стояння роками під дощиком), або — ці турбіни спіткає доля… про Саяно-Шушенську ГЕС чули?

Ці турбіни — просто понт. Дуже дорогий понт. По-московськи, дорогий.

ИСТОЧНИК Dmitro VOVNYANKO

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube