31 січня 2018 року, у Об’єднаному Королівстві починає діяти закон «Ордери на статки нез’ясованого походження». Суд буде вимагати пояснення походження коштів.

Про це йдеться в прес-релізі Transparency International UK, передає theinsider.ua.

Об'єднаному Королівстві, нез’ясованого походження, перевірка статків, закон, Україна, новини

Наразі британські служби можуть розпочати розслідування у разі підозри, що якісь активи вартістю від 50 000 фунтів придбані іноземними публічними діячами (PEP — politically exposed person) на «брудні» гроші. Наприклад, за готівку незрозумілого походження, гроші з офшорних компаній, або через підставну особу. При чому, це стосуватиметься і пов’язаних з публічним діячем осіб (родичі, партнери і т.д.).

Суд буде вимагати пояснення походження коштів. Якщо таке пояснення виявиться непереконливим — через окреме провадження майно арештують.

Закон передбачає спрощену процедуру повернення корупційних коштів урядам країн, чиї громадяни потрапили під санкцію рішення британського суду.

Transparency International UK, яка була одним із ініціаторів ухвалення цього закону, зафіксувала підозрілих угод з купівлі лондонської нерухомості на суму понад 4,4 млрд фунтів. Є припущення, що кожні 4 з 10 елітних квартир чи будинків в столиці Королівства купують за корупційні гроші, виведені з інших країн.

У 2015 році Проект звітності з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією (OCCRP) знайшов особняк за 18 мільйонів фунтів стерлінгів на Хампстед-лейн ( Північний Лондон), що належить першій родині Азербайджану. Згідно з документами земельного реєстру, особняк належить компанії Beckforth Services Limited з острову Мен.

Маєтків українських політиків в списку ТІ поки немає. ЗМІ писали про майно олігархів у Лондоні.

Як відомо, у 20016 Віктор Пінчук отримав від Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова елітну нерухомість у Лондоні в рамках мирової угоди щодо судового процесу стосовно Криворізького залізорудного комбінату.

Перша будівля, якою Коломойський і його партнер, за даними розслідування, розрахувалися з Пінчуком — офісний центр на вулиці 27 Найтсбрідж в одній з центральних частин Лондона, престижному районі Белгрейвіа. Її власником у реєстрі офіційно значиться британська Bbay (Knightsbrige) Ltd, контроль над якою закінчується трастом з Острова Джерсі. Друга будівля — це будинок «Grand Buildings» на Трафальгарській площі, за адресою 1-3 Strand Street London WC 2.

У 2008 дружина Пінчука Олена, донька президента Леоніда Кучми, придбала найдорожчий лондонський особняк за 80 мільйонів фунтів. Це назвали інвестицією в нерухомість, яка стрімко зростала в ціні. Через кілька років його оцінили в 1,5 мільярди доларів. Будинок придбаний компанією Anmarto Limited з Британських Віргінських островів.

У 2011 Рінат Ахметов придбав в Гайд-парку в Лондоні пентхаус на 2300 метрів за 136 млн євро.

Пінчук у списку PEP не значиться, а ось Ахметов і Коломойський -так. Так само як і Роман Насіров, який за даними Схем має дві квартири у Лондоні.

ИСТОЧНИК АРГУМЕНТ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube