«Гумконвої», які Росія спрямовує на не підконтрольні українському уряду території Донбасу і не пройшли перевірки, незаконні. Про це у Twitter заявила речниця Державного департаменту США Гізер Ноєрт.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, Донбас, Росія, США, Гумконвої«Росія спрямувала в понеділок ще один незаконний, неконтрольований конвой через кордон у Східну Україну, найімовірніше, поповнивши свої сили», – написала вона.

Україну Ноєрт назвала водночас «усе більш і більш успішною».

 

Попри порушення РФ територіальної цілісності України, яке продовжується, стійка Україна стає все сильнішою та успішнішою», — йдеться у заяві.

Також у Держдепі звинуватили Росію в розпалюванні конфлікту та закликали припинити дестабілізацію ситуації в Україні.

«Минулого тижня на українському Донбасі було зафіксовано більше 6000 порушень режиму припинення вогню і 21 український солдат був поранений. Росія підживлює насилля: вона озброює, очолює та бореться разом із антиурядовими бойовиками.

РФ має виконати Мінські домовленості і припинити дестабілізацію України», — наголосила Нойєрт.

 

8 травня російське міністерство з питань цивільної оборони, надзвичайних ситуацій і ліквідації наслідків стихійних лих оголосило про спрямування на Донбас 76-го «гумконвою». За даними відомства, 40 вантажівок мали доправити в Луганськ і Донецьк «понад 400 тонн гуманітарних вантажів, у складі яких – дитячі продуктові набори, навчальна література та медичне майно».

РФ почала надсилати «гумконвої» на Донбас улітку 2014 року. Офіційний Київ неодноразово заявляв, що російський «гуманітарний конвой» потрапляє на територію України з порушенням процедур, оскільки його не перевіряють українські прикордонники, митники та представники Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Окрім того, за даними української влади, під виглядом «гумконвоїв» Росія ввозить в Україну зброю і техніку для бойовиків.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube