У ніч на 6 травня на проспекті Петра Григоренка у Харкові невідомі знесли погруддя маршала СРСР Георгія Жукова, повідомляє Insider News.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, декомунізація, Харків, Георгія ЖуковаСьогодні вранці пам’ятник охороняли поліцейські.

Мер Харкова Геннадій Кернес повідомив у Facebook, що пам’ятник уже відновлено.

«Сьогодні вночі «доморощені декомунізатори» знову спробували плюнути в пам’ять про своїх дідів і прадідів, які пройшли Другу світову війну, – спробували зруйнувати бюст Жукова. Але ми цю спробу на нуль уже помножили – бюст відновлено. Зі свого боку я звернуся до керівництва місцевої поліції, щоб вони все-таки не дали можливості горе-«патріотам» зіпсувати харків’янам День пам’яті і примирення та День перемоги, які наближаються. Я вимагаю взяти під цілодобову охорону всі пам’ятники, монументи, братські поховання тих, хто боровся з фашизмом», – зазначив Кернес.

Маршал Радянського Союзу з 1943 року Георгій Жуков чотири рази є Героєм Радянського Союзу. Під час Другої світової війни обіймав посади начальника Генштабу, командувача фронту, члена ставки Верховного головнокомандування, заступника верховного головнокомандувача. Був міністром оборони СРСР з 1955-го до 1957 року. У 1957 році його виключили з ЦК КПРС, зняли з усіх посад і відправлений у відставку.

Улітку 1946 року Жукова звинуватили в незаконному привласненні трофеїв і роздуванні своїх заслуг у справі розгрому Гітлера. Маршала також звинувачували в тому, що він досягав успіхів завдяки високим утратам своїх солдатів. У 1956 році Жуков відіграв одну з головних ролей у придушенні антикомуністичного повстання в Угорщині.

Із 21 травня 2015 року в Україні діє закон про декомунізацію, який забороняє радянську символіку і засуджує комуністичний режим. Згідно з ним, має бути перейменовано всі вулиці і населені пункти, назви яких пов’язані з комуністичним режимом, а також демонтовано пам’ятники тоталітарної епохи.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube