Українська кіберполіція хоче легалізувати криптовалюти. Це дозволить зробити її контрольованою, відтак допоможе як розкрити, так і попередити злочини із використанням електронно-обчислювальної техніки.

Таку заяву зробив заступник начальника Департаменту кіберполіції Олександр Гринчак, передає «Радіо Свобода».

легалізувати криптовалюти, кіберполіція, Україна, новини

«Що стосується криптовалют, зараз ми розробили низку пропозицій, винесли це питання на рівень уряду та хочемо криптовалюту легалізувати, щоб вона була підконтрольною. За допомогою цієї валюти здійснюється чимало злочинів: продаж наркотиків, зброї тощо», – зауважив він.

За словами керівника кіберполіції, до них дуже часто звертаються із заявами про викрадення криптовалюти.

«Існують шахрайські схеми, коли власник електронного гаманця надає доступ шахраям до своїх акаунтів, і вони переводять десятки тисяч доларів на інший гаманець. Цей вид злочину можна кваліфікувати як шахрайство із використанням електронно-обчислювальної техніки. Людина – ошукана, вона перерахувала якісь електронні кошти за якісь послуги, а взамін нічого не отримала – це чисте шахрайство», – пояснив Гринчак.

В Службі безпеки України назвали основні механізми фінансування бойовиків «Л/ДНР» серед яких є переклад криптовалют на електронні гаманці невстановлених осіб.

За даними правоохоронців, для переправлення грошей, в основному використовується криптовалюта.

«Серед основних виявлених механізмів переправлення грошей у так званих ДНР і ЛНР є переклад криптовалют на електронні гаманці невстановлених представників так званих ЛНР і ДНР, переказ грошових коштів з використанням електронних платіжних систем, у тому числі заборонених для використання в Україні (Qiwi, Yandex) і т. д., переміщення через лінію розмежування грошових коштів поза митним контролем і з приховуванням від митного контролю «, — повідомили в СБУ.

В Україні хочуть запровадити електронну гривню на основі блокчейну (структура транзакцій, що використовується у ситемі криптовалют).

Що таке криптовалюта? Це різновид цифрових грошей, в основі якої лежить технологія шифрування даних. Наразі в Україні Національний банк, Національна комісія з цінних паперів і фондового ринку й Національна комісія з регулювання ринків фінансових послуг не визнають криптовалюту платіжними засобами.

ИСТОЧНИК 24tv

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube