В Китаї депутати Всекитайських зборів народних представників майже одноголосно погодилися з пропозицією змінити Конституцію. Так, депутати видалили з Конституції слова про обмеження роботи голови Китаю двома термінами.

Про це повідомляє South China Morning Post.

Китаї, Всекитайських зборів, Сі Цзіньпін, зміни до конституції, Україна, новини, бегемот

Зазначається, що депутати ВЗНП проголосували за зміну Конституції майже в повному складі: 2 тисячі 958 голосів «за», 2 – «проти», 3 утрималися, 1 бюлетень був визнаний недійсним.

Читайте також: В Китае испытали поезд длинной более 400 метров на скорости 350 км/ч

Китайські депутати також підтримали створення нового наглядового органу – Державного комітету з нагляду, який стане антикорупційним супервідомством. У нового органу з’явиться право затримувати підозрюваних без висунення офіційних звинувачень на термін до 6 місяців.

Додамо, що пост голови КНР був знову заснований ухваленою в 1982 році четвертою Конституцією. З 1993 року голова одночасно обіймає посади генерального секретаря Компартії і голови Центральної військової ради КПК.

Таким чином голова Китаю Сі Цзіньпін зможе залишатися при владі необмежену кількість часу. Вибори голови КНР при цьому будуть проходити кожні п’ять років. Крім того, китайські депутати схвалили внесення в текст конституції імені та ідеї Сі Цзіньпіна про «розвиток соціалізму з китайською специфікою в нову еру».

За словами прес-секретаря сесії Чжан Єсуй, необхідність внесення поправок назріла у зв’язку з «революційними змінами» в країні.

Відзначимо, що обмеження на термін перебування при владі в Китаї був введений в 1982 році.

ИСТОЧНИК 24tv

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube